Ana sayfa Haber Dikey banka kartları geliyor!

Dikey banka kartları geliyor!

0

Kredi ya da banka kartınızı gün içinde nasıl kullandığınızı bir hatırlayın. ATM’ye kartı sokarken, temassız ödeme yaparken ya da kartın üzerindeki çipi pos cihazına yerleştirirken… Hepsinde kartınız dikey konumda oluyor. Bu kullanım ve tasarımdaki farklılığı irdeleyip buna yönelik bir ürün ortaya koyan Starling Bank, Birleşik Krallık’ta ilk dikey kartları kullanıma sundu.

Ülkemizdeki Enpara gibi mobil uygulama tabanlı bir banka olan Starling, geleneksel bankalar gibi şubelerde çalışmıyor. Abonelerine bir Mastercard sağlayan ve günlük harcamalarında kullanmalarını sağlayan banka, ileri görüşlü bir yapısı olduğunu bu yeni kart tasarımıyla da ortaya çıkardı. Geleneksellikten uzak oluşu sayesinde diğerlerine göre çok daha fazla deneme yapma özgürlüğüne sahip. Dikey kart ön tarafından hiç de normal gözükmese de arka tarafında hala standart bir görünüme sahip.

Hayatımızın şimdiye kadar “asla dikey olamaz” dediğimiz taraflarında bile her geçen gün dikeyleşme görmek, bu alandaki bir değişimin sinyalini veriyor. Dikey fotoğraflar hatta videolar internette popüler olurken çok sayıda kartvizit ya da abonelik kartı da bu formata geçiş yapıyor. Umarız bu formatı ülkemiz bankalarında da görmeye başlarız.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here