Ana sayfa Haber Dijital Gazetecilik Akademisi NewsLab İçin Geri Sayım Başladı

Dijital Gazetecilik Akademisi NewsLab İçin Geri Sayım Başladı

0

Türkiye’de gazetecilik noktasında birçok sorunun ortaya çıktığı biliniyor. Üstelik bu sorunların ağırlıklı olarak dijital kaynaklı olması ise, gazetecilik alanda çalışmak isteyenleri bir miktar alandan uzaklaştırılmışa benziyor. İşte tam da böyle bir sorunun üstesinden gelmek için kurulmuş olan NewslabTurkey platformu, ortaya oldukça ilginç başarılar çıkarıyor. Veri gazeteciliği, bilgi güvenliği, sosyal ağ yönetimi ve dijital gelir modelleri gibi birçok alanda gazetecilere yönelik içerik ortaya çıkaran NewslabTurkey; 1 Ekim tarihinden itibaren Newslabturkey.org adresi üzerinden yayın hayatına başlayacak.

Bu Haber Dijital Gazetecilikte Bir Devrim Olabilir Mi ?

 

Newslab
Newslab

 

Artık neredeyse her alanın dijitalleşmeye başlamasıyla birlikte; gazetecilik de bundan payını Aldı. Her ne kadar Türkiye’de dijital gazetecilik henüz tam olarak gelişmemiş olsa bile, dünya çapında bu konuya çok ayrı bir önem veriliyor. Güçlü bir bilişim alt yapıları sayesinde kuruluşlar; sosyal ağlarda ses getiren haberlere imza atmayı da başarıyor.

İsveç Başkonsolosluğu tarafından ve The Guardian Fondation tarafından da desteklenen Newslab Turkey, Türkiye gazetecilik endüstrisindeki kurumsal ve bireysel aktörlere, geleceğin gazetecilerine de son derece geniş bir alan sunmayı başarıyor. İlk etapta dijital gazetecilik alanında bazı eğitimlerin verilmesi planlanıyor.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here