Ana sayfa Donanım Dijital çağın yeni kuşak fotoğraf makinesi

Dijital çağın yeni kuşak fotoğraf makinesi

0

çığır açan ilk Olympus Micro Four Thirds modeli retro stili, küçük boyutu ve kullanım kolaylığıyla fotoğrafçıları etkiliyor

Olympus efsanevi Pen serisi fotoğraf makinelerini 1959 yılında piyasaya sürdüğünde, bu cesur ve devrim niteliğindeki başarı fotoğrafçılığın tarihini yeniden yazmıştı. ünlü stil gurusu Yoshihisa Maitani tarafından tasarlanan Pen, basitlik, stil ve performansın kusursuz evliliğini temsil etmekteydi. 50 yıl sonra bile Olympus’un yenilikçilik tutkusu, temposunu koruyor.

E-P1’nin piyasaya sürülmesiyle, dijital çağın yeni kuşak Olympus Pen fotoğraf makinesi geldi: değiştirilebilir lensli dijital fotoğraf makinelerinde ayna artık gerekli bir bileşen değildir. çığır açan ilk Olympus Micro Four Thirds modeli inanılmaz küçük boyutu, retro stili ve kullanım kolaylığıyla herkesi etkiliyor – hem de D-SLR kalitesinin faydalarından hiçbir ödün vermeden. Bu yeni ultra kompakt melez cihaz, fotoğrafçılıktan bildiğiniz alan derinliği ve Sanat Filtreleri efektleriyle HD kalitesinde filmler bile çekebiliyor. Doğal olarak E-P1, görüntü sabitleme, toz azaltma sistemi ve değiştirilebilir aydınlık lensler gibi Olympus görüntüleme teknolojisinin tüm avantajlarını barındırmaktadır.

 

 

Teknoloji ve tasarım kusursuz uyum içinde

Modern teknolojinin klasik Olympus Pen serisinin zamansız stiliyle birleştirilmesiyle ayna kutusunun çıkartılması, Olympus Pen E-P1 modelinin büyük ölçüde küçültülmüş kompakt bir boyuta kavuşmasını sağlamıştır. Bu tip bir aynasız konstrüksiyon, nefes kesen yeni bir tasarımında temeli oluşturmaktadır. Şık gövde kaplaması ve opsiyonel FL-14 flaş, makineye Olympus Pen F modelinden esinlenen bir retro görünüm kazandırmıştır. Kompaktlığı ve kolay kullanılabilirliği sayesinde bu efsane fotoğraf makinesi, fotoğrafçılık tarihinde en popüler ve çığır açan ürünlerden biri olmuştur.

 
 High-end görünümüne uyacak şekilde, E-P1 modeli D-SLR kalitesinde fotoğraflar verebilmek üzere en yeni Olympus teknolojileriyle donatılmıştır. Makine üzerinde görüntü sabitleme özelliğine ek olarak, bu makineye yeni Micro Four Thirds formatı için özel olarak tasarlanmış ilk Olympus değiştirilebilir lensler eşlik eder: M. ZUIKO DIGITAL 17mm 1:2.8 Yassı (34mm) ve M. ZUIKO DIGITAL ED 14-42mm 1:3.5-5.6 (28-84mm) lensleri. Geniş bir çekim stili yelpazesini garanti etmek için, bu yeni, model tüm Micro Four Thirds lensleriyle ve de bir adaptör vasıtasıyla mevcut tüm Four Thirds lenslerle uyumludur. OM lensler ve diğer üreticilerin lensleri için de adaptörler bulunur. Emsalsiz bir hassasiyet için, bir 12,3 Megapiksellik Live MOS sensör ve Olympus Pen E-P1’nin yeni TruePic V görüntü işlemcisi, tüm değerli anlarınızı keskin ve net fotoğraflar veya filmler olarak saklamanızı sağlamaktadır. Yeni işleme motoru, ultra yüksek işleme hızları ve de ISO 6400’ye kadar profesyonel görüntü kalitesi garanti eder. Ayrıca hem filmlere hem de fotoğraflara Sanat Filtrelerinin uygulanmasını mümkün kılar.

 

 

E-P1, fotoğrafçıların yeni sanatsal imkanları keşfedebileceği birçok yaratıcı E-Sistem özelliğine sahiptir. Yarı profesyonel E-30 modelinden ilham alınan altı Sanat Filtresi görüntülere yeni bir anlayış kazandırır. örneğin Pop Art filtresi bir fotoğrafı renklerle doldurarak daha yoğun, eğlenceli bir his kazandırır. Diğer muhteşem filtreler ‹ğne Deliği, Yumuşak Netleme, Donuk ve Hafif Renk, Hafif Ton ve Grenli Film’dir. Ayrıca, partinizin bir dürbünün içinden nasıl görüleceğini artık merak edip durmanıza gerek yoktur, fotoğraf çekildikten sonra bunların tümü doğrudan makinenin üzerinde uygulanabilir. Diğer efektler, birden fazla RAW fotoğrafın gerçek zamanlı olarak üst üste bindirilmesine imkan tanıyan üst üste çoklu Pozlandırma modu kullanılarak yaratılabilir. üst üste çoklu Pozlandırma’lı sanat eserleri çekim modunda makine üzerinde veya daha sonra düzenleme modunda yaratılabilir. Yaratıcılık bunların dışında dört en-boy oranı ile desteklenir. Dahası, E-P1 önceden mümkün olmayan video kayıt seçenekleriyle yeni çığırlar açmaktadır.

En son teknoloji ürünü bu video fonksiyonu sadece Sanat Filtrelerinin uygulanmasını mümkün kılmakla kalmaz, aynı zamanda alan derinliğinin ve bakış açısının değiştirilmesine ve de otomatik netlemenin uygulanmasına da izin verir. Bunlar tabi ki tüm lenslerle gerçekleştirilebilir. Tek bir çekimde inanılmaz 5 dakika uzunlukta, saniyede 30 karelik, yüksek çözünürlüklü HD (1280x720p) film çeker.
 

 

 

Sonuç? Bir partinin zirvesinden podyumdaki ani bir gülümseye kadar, önemli bir anı asla kaçırmazsınız. Filmler, hem standart 4:3 hem de geniş ekran 16:9 en-boy oranında AVI formatında kaydedilebilir ve oynatılabilir. Keskin netlemenin yapılıp yapılmadığı endişesini ortadan kaldırmak için, elektronik görüntü sabitleme (Digital IS) her seferinde kusursuz fotoğraflar garanti eder. Olympus Pen E-P1 HDMI uyumlu olduğu için, modern ekranlarda aktarım ve izleme sorunsuz gerçekleşir.  
Ayrıca, bazı hatıralar özellikle çerçevelenip duvara asıldığından iyi göründüğü için, film kaydederken tek bir düğmeye basarak yüksek çözünürlüklü fotoğraflar da çekilebilir. İster kendi müzik klipinizi kaydetmek, ister de bir arkadaşınıza samimi bir mesaj göndermek isteyin, E-P1’nin yüksek kaliteli stereo kaydetme yeteneği filmlerinizdeki seslerin keskin ve net olmasını sağlar. Bu, yüksek kaliteli PCM kaydı dahil olmak üzere Olympus’un en yeni teknolojilerinden faydalanır.

Yeni geliştirilmiş Live Control arayüzü zahmetsiz kullanım sağlar: kullanımı inanılmaz derecede kolaydır ve seçilen fonksiyonların etkileri 7,6cm/3.0″ HyperCrystal LCD ekranda anında izlenebilir. Kolay netleme ve keskin ve net fotoğraflara ek olarak, akıllı bir i-Auto seçeneği, makinenin portre, manzara ve gece gibi en sık karşılaşılan 6 sahneye göre otomatik olarak ayar yapmasını sağlar. Dahası, kırışıklıkları düzleştiren ve kusurları ortadan kaldıran bir seçenek olan e-Portrait ile konular hep en iyi şekilde görünürler. Bu sayede, özellikle pratik HDMI çıkışı üzerinden bir televizyonda herkes bir top model gibi görünecektir. SD card uyumluluğu, kaydedilmiş fotoğraflar ve filmler için ve de kullanışlı dosya aktarımı ve depolaması için bol bol yer sunarak depolamayla ilgili endişeleri ortadan kaldırır.

Stil meraklıları ve alışılagelmiş D-SLR’lerin ağırlığı ve hantallığı olmadan emsalsiz performans arayanlar için mutlaka sahip olunması gereken Olympus Pen E-P1, iki şık seçenek sunmaktadır: gümüş veya beyaz.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here