Ana sayfa İnternet Digital Dünyada rekor “içerik tüketimi’’

Digital Dünyada rekor “içerik tüketimi’’

0

3.892.179.868.480.350.000.000. Bu sayıyı 5 ile çarpın ve 2012″de”dijital bilgi evrenini oluşturacak olan bit sayısına” ulaşın

Bundan sadece 20 yıl kadar önce, bilgiler analogdu ve kullanıcıların bilgilerle etkileşimi mümkün değildi. Bilgisayarların hayatlarımıza gittikçe daha da fazla dahil olması sayesinde bilgiler içerik oluşturmayı adeta patlatarak dijitalleşti. 2000’den bu yana da internetin hayatımıza gittikçe daha fazla girmesiyle, içeriklere erişim ve kullanım imkanı çarpıcı biçimde artıyor! Yıllık ortalama büyüme oranı % 60 olan bilgi ve dijital içerik üretimi hiçbir şekilde azalmaz: hatta, dijital evrenin her 18 ayda iki katına çıktığı tahmin edilmektedir.
 

3.892.179.868.480.350.000.000. Bu sayı, 2008’de oluşturulan yeni dijital bilgi bitleridir. Şimdi de, bunun beş katı büyüklüğünde bir sayı düşünün. 2012’de dijital bilgi evrenini oluşturacak sayı işte bu olacak!

Toshiba Qosmio F60
Her aygıt bir dizi farklı kullanım ve sonuç olarak bir dizi farklı kitaplık meydana getirmektedir. Bu kitaplıkların hızlı ve kolay bir şekilde bulunması, paylaşılması, saklanması ve transfer edilmesi hızla bir ihtiyaca dönüşüyor. Bu dijital özgürlük farklı elektronik cihazların geliştirilmesini de körükler. Yararlanılan her kullanıcı deneyiminin ve medya formatının benzersiz ve tamamen kişisel olması gibi, kullanılan cihazın o belirli işleve yönelik olarak tasarlanmasını temel alır. Sonuç olarak, gelecekte içerik tüketimi gitgide yaygınlaşacak ve herkesin erişimine açık olacaktır. Dahası, kullanıcılar içerik tüketimini kişisel ihtiyaçlarına, zevklerine ve isteklerine göre de şekillendirebilecekler.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here