Ana sayfa Mobil Devler arenada Hangisi, niçin tercih edilir?

Devler arenada Hangisi, niçin tercih edilir?

0

BlackBerry Bold 9700
İş dünyasının vazgeçilmezi

  İş dünyası içinde bulunan kullanıcılar için e-posta alıp/göndermeyi ve sürekli olarak çevrimiçi kalabilmeyi sağlayan telefonlar vazgeçilmez oldu. Research In Motion (RIM) piyasaya sürdüğü farklı BlackBerry modelleriyle bu alandaki telefon pazarında pek rekabete yer vermiyor.

Yeni BlackBerry Bold 9700, 109 x 60 x 14,1 mm boyutlarında ve 122 gram ağırlığında. 1500 mAh Li-Ion pile sahip cihaz, kullanıcılara 408 saate kadar bekleme, 6 saate kadar da konuşma süresi sunuyor.

İletişim ve multimedya özelliklerini geniş bir yelpazede birleştirerek kompakt ve rafine bir tasarımla sunulan Blackberry Bold 9700″de 3,2 megapiksel kameraya ve ise keskin görüntü sunan 2,44 inç”lik bir TFT ekran ekran bulunuyor. Tam boy Qwerty klavyesindeki tuşların üzerinde ikincil fonksiyonlar mevcut. Bu tuşları, klavyenin sol alt köşesinde bulunan ‘Alt’ butonuyla aktif hale getirebiliyorsunuz.

 

Mobil ofis
BlackBerry OS v5.0 işletim sistemi üzerinde çalışan BlackBerry Bold 9700, iş dünyasına hitaben üretilmiş bir telefon. Bu sebepten içinde ofis araçları da mevcut.

Ofis bazında ürün içerisinde doküman düzenleyici yazılımlar mevcut. Bu düzenleyici yazılımlarla Word, Excel, PowerPoint ve PDF dosyaları oluşturabiliyorsunuz. Takvim görünümü iş saatleri arasını kapsıyor. Bunun yanında takvim seçenekleri içerisinde, cihaza eklemiş olduğunuz e-posta adresleri de yer alıyor.Blackberry Bold 9700″de dikkat çeken en önemli yenilik, cihaz içi navigasyon yapmayı sağlayan TrackBall’un yerini yine optik TrackPad’e bırakmış olması. Bir kez daha karşımıza çıkan TrackPad’in, cihaz içi navigasyonu önemli ölçüde iyileştirdiğini belirtmeliyiz.Kendi sınıfında üst seviyede performans, işlev ve özelliklere sahip olan Blackberry Bold 9700, tüm dünyadaki 3G HSDPA şebekeleri için desteğe sahip. Gelecek nesil 624 MHz işlemciyle donatılan cihaz, 256 MB Flash memory, tümleşik GPS ve Wi-Fi özelliklerini de içinde barındırıyor.

 

 

Google Nexus One
Akıllı telefonlara yeni bir soluk

Google, bu kez de akıllı telefon pazarını karıştıracak bir ürünle karşımıza çıktı. Android işletim sisteminin yaratıcısı Google, yeni telefonunu Android 2.1 (Eclair) işlemciyle güçlendirmiş. Diğer Android 2.1 kullanan telefonlara göre, birtakım yeni özellikler kazandırılan bu cihaz, 119 x 59 x 11.5 mm boyutlarında, 130 gram pil ağırlığına sahip. Pil kullanımı konusunda oldukça iddialı olan Google Nexus One ile maksimum 10 saat konuşma yapabiliyorsunuz. Bekleme süresi ise, 290 saate kadar çıkabiliyor.

Tam dokunmatik

Tuş kullanmayı seviyorsanız, Google Nexus One”da fiziki bir klavye olmadığını baştan söyleyelim. Zira cihaz, Amoled teknolojisiyle geliştirilmiş 3, 7 inç”lik kapasitif dokunmatik bir ekrana sahip. Etkileşimli grafiklerle birleştirilmiş duvar kağıtları, bu ekranın özelliklerini görebilmek için birebir… 3D arayüz öğeler ise, telefonun ana menüsünde ve alt menüsünde gerçekçi bir derinlik algısı yaratıyor.

Google Maps Navigasyon yazılımı ile birlikte gelen Nexus One”ın ana menüsü, özelliklerin daha kolay kullanılması için kısayollarla desteklenmiş. Bilindiği üzere Google Nexus One, HTC tarafından üretildi.

Bu nedenle HTC’nin farklı modellerinde de görülen “İzleme Topu`nu Nexus One’da da görebiliyoruz. Renk değiştirebilen küçük bir LED ile yenilenen bu top, telefonun çeşitli uyarılarını değişken bir ışık
ile kullanıcıya aktarıyor.

Küfüre sansür

Qualcomm 1GHz işlemcisi bulunan Google Nexus One, CPU uygulamada da son derece hızlı bir performansa sahip. Tümleşik GPS modülü ve pusula özelliğine sahip telefon, yön bulma problemlerini tamamen ortadan kaldırıyor.Google Nexus One’daki en önemli özelliklerden biri, ses tanıma yeteneği. Cihaz, sadece İngilizce”yi anlıyor. Bu yetenek, telefonda yazı girişi yapılabilecek her alanda kullanılmış.  Ancak bu özellik küfür içeren kelimeleri sansürlüyor.

Google Nexus One`da bluetooth, USB ve 32 GB’a kadar yükseltilebilen microSD kartlar için lot ve kulaklıklara uygun 3.5 mm giriş bulunuyor. Ayrıca cihaz, n-WLAN standardını fabrika çıkışlı olarak kullanıyor. Haliyle çevrimiçi kullanım için en güncel bağlantı tekniklerini destekleyen ilk cep telefonu.

 

 

Apple iPhone 3Gs
En hızlı uygulama telefonu

Apple iPhone 3Gs, bugüne kadar üretilen en güçlü iPhone modeli. iPhone 3G’ye göre hız ve performansı 2 kata kadar geliştirilmiş olan bu cihazla, web sayfalarını daha hızlı görüntülemek ve uygulamaları da daha hızlı yüklemek mümkün. Apple iPhone 3Gs, 115.5 x 62.1 x 12.3 mm boyutlarında ve 133 gram ağırlığında. Cihaz, uzun pil ömrüyle dikkat çekiyor. 360 saat bekleme süresine sahip piliyle 12 saat görüşme yapmak mümkün. iPhone OS 3.0işletim sistemi üzerinde çalışan cihaz, `Kes, Kopyala ve Yapıştır`, MMS, Spotlight Search arama teknolojisi, yatay klavye ve benzeri gibi çeşitli yeni özelliklere sahip. Tabii kullanıcılar App Store ile 50 binden fazla uygulama arasından seçtikleri uygulamalarla bu özellikleri daha da zengin bir hale getirebiliyor.
  OpenGL SD 2.0 standardının kullanıldığı Apple iPhone 3Gs”de, yüksek kalitede üç boyutlu grafikler sunuyor. çoklu dokunmatik kapasitif ekrana sahip cihaz, 7.2 Mbps HSDPA özelliği ile daha hızlı ağ bağlantısına olanak tanıyor. Tabii adından da anlaşılacağo üzere 3G`yi desteklerken Wi-Fi, bluetooth, GPRS, WAP ve EDGE bağlantılarını da destekliyor. Apple iPhone 3Gs”nin 3 megapiksel çözünürlüklü ve otofokuslu yeni dijital kamerası, fotoğraf çekme ve video kaydetme konusunda oldukça başarılı.  Tabii çektiğiniz fotoğraf ve görüntüleri cihaz üzerinde düzenleyebileceğiniz gelişmiş uygulamalar  Apple iPhone 3Gs”de mevcut. Düzenlediğiniz görüntüleri tek tuş yardımıyla YouTube`a aktarabilirsiniz. Sesli kontrol özelliği, hem iPhone ve hem de iPod fonksiyonlarının elsiz şekilde kullanılmasını sağlıyor. Apple iPhone 3Gs`de navigasyon özelliğine sahip entegre bir dijital pusula yer alıyor. Bu uygulama, o anda hangi yöne doğru olduğunuzu gösteriyor ve yönünüzü saptıyor.
Bu pusula, haritalarla uyumlu şekilde çalışıyor.
 

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here