Ana sayfa Oyun Devil May Cry 5 hakkında yeni gelişmeler var!

Devil May Cry 5 hakkında yeni gelişmeler var!

0

 Devil May Cry 5 oyununun şu an geliştirilme sürecinde ve PlayStation Experience 2017 sırasında duyurulacak. Bugün ise Reddit üzerinde oyun hakkında yeni bilgiler ortaya çıktı. Bu bilgilere göre oyun için şu an düşünülen isim Devil May Cry V olarak geçiyor. Bu oyun, Capcom cephesinde, Hideaki Itsuno isminin gizli projesi olarak geçiyor. Peki, bu oyun ne zaman duyurulacak ve çıkacak?

 

eddit konusuna göre aslında bu oyun orijinal olarak Kasım 2018 içerisinde piyasaya sürülecekti ve E3 2017 sırasında duyurulacaktı. Fakat Sony, E3 2017 sunumlarından aldıkları geri bildirim sonrasında bu duyuruyu PlayStation Experience 2017 etkinliğine taşımayı uygun gördü. Yani, bu oyun muhtemelen birkaç hafta sonra gerçekleşecek olan yeni Sony etkinliğinde duyurulabilir. Oyunun çıkış tarihi ise 2019 finansal yılı olarak görünüyor. 2019 finansal yılı ile Nisan 2018 ile Mart 2019arasına denk geliyor. Ekibin şu anki çıkış tarihi tahmini ise 2019 senesinin başları.

2 senedir geliştirildiği rapor edilen Devil May Cry 5, çıkışını gerçekleştirmeden önce karşımıza bir demo ile çıkacak. Oyun çıkışını yaptığı zaman ise toplamda 3 sene boyunca geliştirilmiş olacak. Bu sürecin, günümüz serilerine uygun olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz. Peki, Sony ile Capcom arasında neler dönüyor olabilir? Mesela, Devil May Cry V neden bir Sony etkinliğinde duyuruluyor? Bu konu hakkında net bir bilgi yok. Sony ile Capcom arasında bu oyun üzerinde bir anlaşma var, o kesin. Sony, bu oyunun geliştirilme sürecine para harcıyor. Fakat bu anlaşmanın tam olarak ne olduğu bilinmiyor. Devil May Cry 5, tamamen PlayStation 4 konsoluna özel olabilir veya özel ek içeriklere sahip olabilir.

Devil May Cry 5 Oynanış Detayları

çıkış tarihleri, demolar, duyurular bir yana, oyun hakkında oynanış detayları da sızdırıldı. Reddit gönderisine göre bu oyunun senaryosu, Devil May Cry 4 oyununu devam ettiren bir senaryo olacak. Ayrıca oyunda 1″den fazla kontrol edilebilir karakter olacak. Bunun haricinde, oyunun bölüm tasarımları da serinin eski oyunlarına göre biraz daha açık olacak. Tabii ki açık dünya bir oyun ile karşılaşmayacağız, çizgisel yapı devam edecek ama daha açık olacak harita. Son Uncharted oyunlarını belki örnek olarak verebiliriz bu konuya. Eğer dilerseniz daha fazla detaya Reddit gönderisinden göz atabilirsiniz. Bizler daha fazla bilgi vermeyeceğiz çünkü yer yer keyif kaçırıcı bilgiler bulunuyor.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here