Ana sayfa Donanım Dev Ekran TV”ler

Dev Ekran TV”ler

0

Gözünü en yükseğe dikenler için…
 

Büyüklük, kimi zaman sadece işlevselliğin bir parametresi olarak kalır. Kimi zaman ise büyüklük önemlidir. Televizyonlar büyüklüğün önemli olduğu alanların başında gelmektedir (Tabii ki dev ekran TV’yi 10 metrekarelik bir oda içerisine tıkmayı düşünmüyorsanız).
 
televizyon
 
Keyifli bir günün akşamında nefes kesici görüntülere sahip bir filmi veya haftanın (veya belki de son 4 yılın, evet doğru tahmin; Dünya Kupası!) en önemli spor müsabakasını izlemek için dev ekran bir televizyonun karşısına geçmenin verdiği hazzı pek az şey verebilir teknoloji dünyasında. 65 inç ekran boyutuna sahip bir televizyon ile bir film veya spor müsabakası izlediğinizde, sadece izleyici olmakla kalmıyor, adeta aksiyonun bir parçası haline geliyorsunuz. Biz de sizler için piyasada bulabileceğiniz en işlevsel ve dev ekran boyutuna sahip televizyonları araştırdık, inceledik…

 

Toshiba WL863

özellikle yeni ZL2 serisi dev ekran 3D televizyonlarıyla 2011’e damgasını vuran Toshiba, yeni piyasaya sürdüğü WL863 ile de beğenimizi kazanmayı başardı. Bu yeni televizyon Cevo Engine adlı bir motor kullanıyor. Cevo Engine, çoklu işlemci platformuna destek veriyor. Smart TV platformu desteğini de barındıran WL863’ün tasarımını, Toshiba’nın başarılı tasarım ekibi Jacob Jensen Design Team yapmış. Kısacası sadece teknik özellikleriyle değil, görünümüyle de üzerinde çalışılmış bir ürün WL863. WL863’ün 42″, 46″ ve 55″ ekran boyutu seçenekleri mevcut. kullanıcılar, ihtiyaçlarına ve bütçelerine göre bu üç ekran boyutuna sahip modelden birini seçebilecekler. Bizi ilgilendiren ise tabii ki 55″ olan modeli.
 

toshiba wl863
 
Active Vision Rate 800 sayesinde WL863 ile izlenilen hızlı aksiyon sahnelerde görüntü performansı artıyor. Ayrıca WL863’te kullanılan PRO LED 32 ekran teknolojisi, LED ekranın performansını arttırmayı amaçlıyor.

 

Philips Cinema 21:9 Platinum 58

21:9’luk görüntü formatıyla tam bir sinema televizyonu olan Philips Cinema, Platinum ve Gold olmak üzere iki farklı modele sahip. Cinema Platinum’un ekran boyutu 58 inç’ken, Cinema Gold’un ekran boyutu ise 50 inç. Platinum, Philips tarafından “Dünyanın ilk sinemaye uyumlu televizyonu” sloganıyla lanse ediliyor. Farklı açılardan görüş imkanı sağlayan multi-view özellikli televizyon, LED arka ışıklandırmalara sahip.
 

philips cinema
 

Gerçek Full HD 3D deneyimi için 3DMAX teknolojisini içeren televizyonun, bütünleşik Wi-Fi alıcısı bulunuyor. Böylece televizyon internete bağlanabiliyor ve Philips’in NET TV platformu üzerinde yer alan uygulamalara erişebiliyor.

 

Panasonic TX-P55VT30

Panasonic, dev ekran TV izlemek isteyen potansiyel müşterilerine çok fazla ürün seçeneği sunmuyor. Müşteriler, 50 inç veya daha yukarı bir Panasonic TV almak istediğinde VT30’un 55 ve 65 inç olmak üzere iki farklı modelinden birini seçmek zorunda. Bu ilk aşamada gözünüzü korkutmasın, zira Panasonic VT30, hayli başarılı bir görüntü performansı sunuyor ve görüntüdeki keskinliğiyle izleyicileri büyülemeyi başarıyor. özellikle 3D içeriklerde VT30, son derece yumuşak bir görüntü sunuyor. Bu, görüntünün keskinliğini azaltmadığı gibi, işin içine derinliğin girmesi sayesinde ortaya hoş görüntüler sunulmasına sebep oluyor. VT30’un sadece 3D özelliği değil, 2D görüntü kalitesi de piyasadaki birçok TV’ye kıyasla çok daha başarılı.
 

panasonic tx-p55vt30
 
VT30’un 3D gözlükleri yüze oturuyor ve hiç ağırlık hissiyatı vermiyor. Bu, küçük ama son derece önemli bir detay. Crosstalk sorunu yaşamaması, VT30 için bir diğer önemli avantaj. VT30, içerisinde bulunduğu fiyat aralığı içerisinde ekran boyutu ile görüntü kalitesi açısından sektördeki en göze çarpan 3DTV’lerin başında geliyor.

 

Samsung UE60D8000

özellikle 8000 serisi 60 inç 3DTV ile dev ekran TV sevdalılarının ilgisini çeken Samsung, bu TV’sinde deyim yerindeyse harika bir renk zenginliğini kullanıcılara sunuyor. Gelişmiş akıllı özellikler desteğiyle birlikte Samsung 3DTV, tam anlamıyla izleyiciyi aksiyonun orta noktasına bırakmayı başarıyor. Ayrıca görünüm olarak da son derece şık bir görünüşe sahip. Tabii tüm bu güzel özelliklerin hepsi, TV’nin fiyatını arttırıyor. Dosya konumuzdaki en pahalı televizyon olma ünvanına sahip olan UE60D8000, 3D görüntü kalitesiyle de göz dolduruyor. Televizyonun 2010 modellerine kıyasla 3D görüntü kalitesindeki kalite farkı, 2010 Samsung 3D sahibi kullanıcıların da anında ilgisini çekecektir.
 

samsung ue60d8000
 
Sadece 5 mm’lik çerçeveye sahip olması ise, televizyonun neredeyse sadece ekrandan oluştuğu izlenimini uyandırıyor. TV’nin maksimum kalınlığı ise 3 cm. 4 adet HDMI girişe sahip olan TV, pahalı fiyatı fakat üst düzey görüntü kalitesiyle dev ekranlı TV meraklılarının ilgi odağı olmayı hak eden bir TV.

 

Sony KDL-55HX823

Eğer piyasadaki 3DTV’ler arasında üst düzey bir ürün satın almak istiyorsanız, Sony’nin bu ürününe kesinlikle göz atmalısınız (Zaten fiyatıyla dikkatinizi çekecektir). Televizyon, piyasadaki birçok 3DTV’ye kıyasla çok daha başarılı bir 3D deneyimi sunuyor. Fakat bunun için bir adet 3D gözlük almanız gerekli. Yıllardır Sony Bravia’ya eşlik eden Bravia motoru, yerini X-Reality Pro motoruna bırakıyor. Bu yeni motor ile birlikte Motionflow XR400 işlemciyle tanışıyoruz. 200 Hz yenileme oranına sahip olan yeni motorda en hızlı görüntüler bile son derece akıcı ve keskin bir şekilde ekrana yansıyor. öte yandan TV’nin YouTube ve BBC iPlayer gibi online içerik yayıncılarıyla anlaşmaları mevcut. Bu sayede televizyonun izleyicilere sunduğu içerik sürekli olarak güncellenebiliyor.
 

sony kdl-55hx823
 
Televizyonun dış görünüşü hayli şık. Zengin işlevselliklere sahip. Ayrıca televizyondaki inovasyon, yeni motor ile sınırlı kalmıyor. Hareket kontrol sistemi sayesinde televizyonu el hareketleriyle yönetebilmek mümkün.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here