Ana sayfa Haber Detroit: Become Human”ın çıkış tarihi yaklaşıyor!

Detroit: Become Human”ın çıkış tarihi yaklaşıyor!

0

Heavy Rain ve Beyond: Two Souls gibi oyunların geliştirici ekibi olan Quantic Dream, şimdi de Sony Interactive Entertainment Europe iş birliğinde yepyeni bir video oyunu geliştiriyor. Bu oyunun adı Detroit: Become Human ve en son çıkan resmi açıklamalara göre bu oyun, 2018 senesinin ilk yarısında çıkacak. Yani Ocak 2018 ile Haziran 2018 arasında bu oyunu konsolumuzda oynayabileceğiz. Ha, konsol demişken: Detroit: Become Human, çıkışını sadece PlayStation 4 ve PlayStation 4 Pro için gerçekleştirecek. Bu konuda PC ve Xbox One kullanıcıları ne yazık ki bir şey yapamayacak.

Sony Interactive Entertainment Europe, 20 Nisan 2018 tarihinde God of War oyununu piyasaya sürecek. Bu yüzden Detroit: Become Human oyununun Mart 2018 veya Nisan 2018 içerisinde piyasaya sürüleceğini pek zannetmiyoruz. Bizim bu oyun için tahmin edebileceğimiz çıkış tarihi, Haziran 2018 olacaktır. çünkü Sony Interactive Entertainment Europe, 20 Nisan 2018 tarihinde büyük bir oyunu piyasaya sürdükten sonra, bir süre boyunca mola vermek isteyecektir. Bu yüzden en iyi tarih Haziran 2018 olarak görünüyor. Ayrıca biz de God of War oyununu bayağı bir oynamadan Detroit: Become Human oyununa geçmek istemeyiz be.

Peki, bu oyunun fiyatı ne kadar olacak? Detroit: Become Human ne yazık ki şu an ülkemizin PlayStation Store sayfasında satışta değil. Yani oyunun Türkiye fiyatını göremiyoruz ama yurt dışında, mesela Amerika Birleşik Devletleri için açılmış olan PlayStation Store sayfasında oyun 60 Dolar fiyat etiketi ile ön siparişe açık. Sony Türkiye, ülkemize biraz indirimli de getirdiği için birinci parti oyunlarını, Detroit: Become Human da muhtemelen 180 TL ile 200 TL arasında olacaktır. Mesela God of War oyununun bol bonuslu dijital sürümü, 209 TL fiyat etiketi ile satılmakta. Aynı fiyat etiketini, yine bol bonuslu bir şekilde Detroit: Become Human için de bekliyoruz.

“İnsanların ve androidlerin pamuk ipliğine bağlı bir şekilde birlikte yaşadığı Detroit”in gelecek kurgulu bir vizyonuna adım atın ve verdiğiniz kararlarla hikâyeyi siz oluşturun. Karakterlerin çok sayıda olası kaderini keşfedin ve dallanıp budaklanan bir öyküde onlara yol göstererek karmaşık şahsi ikilemlerle ve varlıklarının doğasını sorgulatacak büyük soruyla karşılaştırın. Verdiğiniz her karar hem küçük hem de çok büyük sonuçlara sebep olacak şekilde hikâyeye yön verecektir. Yaşanan bir durumda alınan kötü bir karar başka birinin hayatına mâl olacak ve hiç kimse ikinci bir şans elde edemeyecek. Hareketlerinizi yaparken iyi düşünün, uyanık olun ve hayatta kalmaya çalışın; sonuçta hayatta kalma içgüdüsü bizi insan yapan bir olgudur.

Capcanlı bir şehrin sokaklarını keşfedin ve yeni üretilmiş android Kara”nın gözlerinden geleceğin Detroit”inin sokaklarını izleyin. Programına karşı koyan ve yaratıldığı tesisten kaçan Kara (ki kendisi artık Aykırı olarak sınıflandırılıyor), etrafındaki ve içindeki dünyanın eşitsizlikleriyle karşılaşırken şansını denemek zorunda. özel polis müfettişi Connor olarak capcanlı bir büyük şehir olan Detroit”in geleceğinde suç mahallerini ve bozulmaları araştırın. Sakin kalan, işini bilen ve analitik düşünen Connor”ın benzersiz içgörüsü ve yetenekleri onu programını bozan, sahiplerini terk eden ya da suç işleyen “aykırılar”ın izini bulmak için eşsiz kılıyor. Programından kurtulmayı başaran bir diğer “Aykırı” android Markus aracılığıyla android isyanına dönüşebilecek bir kıvılcımı ateşleyin. Efendisinden kurtulduktan ve dışlanmışlardan oluşan bir yeraltı grubuna katıldıktan sonra Markus, Detroit”in android nüfusunun kurtulması için grubun lideri olur; ama insanlara güçlü bir mesaj göndermek için barış yanlısı bir yolu mu seçecek yoksa şiddeti mi tercih edecek?”

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here