Ana sayfa Haber Detroit: Become Human”da ki karakterleri tanıtan 3 yeni fragman yayınlandı!

Detroit: Become Human”da ki karakterleri tanıtan 3 yeni fragman yayınlandı!

0

PlayStation 4 için özel olarak geliştirilmekte olan bir diğer oyun ise Detroit: Become Human. 25 Mayıs 2018 tarihinde hem dijital hem de kutulu olarak satışa sunulacak olan oyun, Fransız stüdyo Quantic Dream tarafından geliştiriliyor. Bugün ise God of War fırtınasından sonra üç yeni fragman ile karşımıza geldi. Bu yeni fragmanlarda, Kara, Connor ve Markus insansı robotlarına yakından bakıyoruz.

öncelikle Kara ile başlayalım. Kendisi CyberLife tarafından üretilmiş AX400 model bir insansı robot, ki bu model, ev işlerini halletmek ve çocuklara bakmak için geliştirilmiş olan yaygın bir model. 300 farklı dil konuşabiliyor, çocuklara ev ödevlerinde yardım edebiliyor ve onlarla oynayabiliyor. Oyunla ilgili olarak yayınlanmış olan fragmanlarda ve oynanış videolarında da gördüğümüz üzere Kara, eskiden işsiz olan bir taksi şoförü Todd Williams tarafından satın alınmış ve görevi ise kızı Alice ile ilgilenmek. Ancak tabii ki sonradan gördüğümüz gibi işler pek de yolunda gitmiyor ve bir şekilde evden kaçmak zorunda kalıyorlar.

 

 

Bir diğer insansı robot ise Markus. Modeli RK200 olan Markus, bacaklarını kullanamaz hale gelen ünlü bir ressam olan Carl Manfred adındaki yaşlı bir adama ait. Ama Carl, Markus’a kendisine boyama yapmayı öğreten bir öğretmen ve aynı zamanda da biyolojik oğlu Leo gibi memnuniyetsiz bir evlat olarak bakmaya başlıyor. Markus’un hikayesi ise kendisini yaşlı bir adama bakmakla yükümlü olduğu hizmetten alıp, önemli insansı robot devrimine liderlik ettiği noktaya kadar getirecek. Zaten E3 2017 fuarındaki Sony sunumunda yayınlanan Detroit: Become Human fragmanında bunu gayet net bir şekilde görmüştük. Ancak bu tabii ki Markus için çok da kolay olmayacak. öyle ki, anlaşmazlıklar, ikilemler ve fedakarlıklar bekleyecek. Senaryo boyunca şiddet ile barışçıl yol arasında seçim yapmamız gerekecek ve bu seçimlerimiz bizi ya mutlu sona götürecek ya da yok oluşa.

 

 

Son olarak, Connor. RK800 olan Connor, yine CyberLife tarafından üretilmiş olan ilk örnek bir insansı robot. Daha önceden de verilen bilgiler ışığında, kendisi insan dedektiflere teknolojik olarak yardım ederek incelemelerinde yardımcı olmak. Connor aynı zamanda da herhangi bir ekipte ideal bir ortak olabilmesi için sosyal modül, gerçek zamanlı moleküler analizci ve geçmişteki olayları yeniden canlandırabilmesini sağlayan gelişmiş simülatör gibi özellikleri de var. İnsansı robotların gösterdiği garip davranışlar ortaya çıktığında, CyberLife, Detroit polisine yardımcı olabilmesi için Connor’ı gönderiyor. Yalnız ne ilginçtir ki, ilk davasında insansı robotlardan nefret eden Teğmen Hank Anderson ile ortalık etmek zorunda kalacak.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here