Ana sayfa Donanım Derleme – Google I / O 2014

Derleme – Google I / O 2014

0

 

 Az önce sona eren Google geliştiriciler konferansı bitiminden sonra ikiye bölünme var; bir grup “evet, Google artık Apple‘ı solladı” derken, bir kesim de ” evet bunlar iyi fakat Apple hep daha iyidir” dedi. Geçen yıl başlarında Android platformuna 1 milyar aktif kullanıcı kazandırıldığı şeklinde bir rapor paylaşıldı Google tarafından.

 

 

 

Android L

Yeni Android L için yeni bir tasarım anlayışı getirildi; “Material Design“. Böylece, geliştiriciler daha etkin tipografik ve renk yenilikler getirebilecekler. üstelik bu yenilikler 60 fps karede gerçekleşecek olan animasyonlarla yapabilecekler. Yani, Android L akıllı telefonlarında daha üstün tipografi, renk ve animasyon kullanımı olacak.

 

 

 

Android L ile birlikte, Android giyilebilir teknoloji konusunda da yeni ürünler müjdelendi.

LG G; LG‘nin yeni uygulaması, bugünden itibaren Google Play Store‘da.

Samsung Gear Live; bugün Google Play Store‘de yenilikleriyle edinilebilir.

The Moto 360 Yaz sonunda çıkacak.

 

 

 

 

Android Auto:

Tamamen ses komutlarıyla çalışıyor. Ses komutlarıyla navigasyonu kullanabilir, ses ile yol tarifi alabilir ve mesaj okuyup, mesaj iletebilirsiniz. Böylece gözler yoldan ayrılmayacak. Android Auto, Android geliştiriciler için de sürüş halinde de çözüm üretebilecekleri bir hizmet. Başlıca ortakları; Porche, Acura ve Hyundai.

 

 

 

 

 

Android TV ; Google bütün eğlence platformlarını burada topluyor. Hem canlı TV izlenecek, hem YouTube videolarına göz atılabilinecek hem de Google Play Store‘den indirdiği oyunları oynayabilecek. Bir de kumandası var; ” D-Pad

 

 

 

 

Android TV için, ses komutları da getirildi.

 

 

 

 

 

 

Chromecast güncellemesi; Güncelleme ile cloud kullanılarak farklı cihazlara bağlanarak internete girebiliyorsunuz. Ayrıca Chromecast‘a pin şifresi de getirildi. 

 

 

 

 

Ayrıca Google, “Backdrop” özelliği de ekliyor. Yani, Android cihazınızı Smart TV‘nize yansıtabilir, güncel haberleri, hava durumunu da öğrenebilirsiniz.  Böylece Android cihazınız ile TV’niz, ortak haraket edecek.

 

 

 

 

Android uygulamaları, Chromebook’a geliyor.

 

Google, tek cihazla bütün cihazlarınızı yönetebilmenizi sağlıyor. Yani Android cihazınızın ekranını açtığınız anda bütün cihazlarınızla iletişime geçebilirsiniz. Google Fit: Google Fit platformu ile fitness uygulamaları ve fitness cihazlarından tam verim alınması için geliştirildi. Bu platform ile bütün fitness bilgilerinizi tek bölgede tutabilinecek. Google Fit, Nike ve Adidas ortaklığında geliştirildi.

 

 

 

 

 

 

 

 

Google Play‘e gelen en büyük yenilik ise, oyunu oturum kapatırken kaydedebilinecek. Google Play dünyanın en çok oyun barındıran platformu. Aynı bilgisayarlardaki gibi kullanıcılar oyunlarını kaydedip öbür oturumlarda kaldığı yerden devam edebilecekler.

 

 

 

 

 

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here