Ana sayfa Haber Dell yeni nesil PowerEdge sunucularını duyurdu

Dell yeni nesil PowerEdge sunucularını duyurdu

0

Dell PowerEdge 13. nesil sunucular, en kapsamlı web-kurumsal ile yüksek ölçekli çözümlerde fiyat-performans optimizasyonu sağlamak için, çözüm odaklı şekilde tasarlandı. Yeni portföy, endüstri lideri sistem yönetim özellikleriyle birlikte, depolama, işleme ve bellek teknolojilerindeki en son yenilikleri de içeriyor.

Blade, Rack ve Tower tipi sunucular ile beş form faktörü ile sunulan yeni Dell PowerEdge, müşterilerin bulut bilişim, mobilite, büyük veri ve yazılım tanımlı depolama da dahil olmak üzere, en güncel endüstriyel eğilimlerde yararlanmalarına yardımcı olacak. Dell ve Intel tarafından yapılan güncel bir araştırma sonucu, BT alanında karar verici kişilerin yüzde 80’inden fazlası, 12 ay için bu teknolojilerin BT yatırım önceliğine sahip olduğunu gösteriyor.

Şirketler gerçek zamanlı analiz ve etkileşimli işler gibi veri yoğun uygulamaları kullanmaya devam ederken, gecikme süreli veri erişimi daha önemli hale geliyor. Dell‘in yeni PowerEdge sunucuları, modern depolama teknolojilerini desteklemek için tasarlandı. 

Dell PowerEdge R630‘un uygun maliyetli 1,8 inçlik SATA flaş sürücüleri müşterilerin 2,5 inçlik SSD disk alanı kadar bir alanda saniyede 2,4 kat fazla giriş/çıkış işlemi (IOPS) elde etmelerini sağlıyor.

Microsoft Exchange gibi sunucu iş yükleri için 100TB’a kadar depolama alanı sunuyor ve önceki nesil sunuculara göre posta kutusu kapasitesinde %50’ye varan artış sağlıyor.

Henüz tanıtılan çift PERC9 RAID denetleyicisi ile RAID performansını ikiye katlayarak verileri daha hızlı işliyor.

Veri katmanlama becerileri sağlayan karma depolama yapılandırmaları, yazılım depolamayı ve optimize edilmiş veri yerleşimini destekliyor.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here