Ana sayfa Haber Dell yeni 4K iş dizüstüsünü tanıttı

Dell yeni 4K iş dizüstüsünü tanıttı

0

 

 

Dell, iddialı derecede ince ve hafif 15″ mobil iş çözümü olan Dell Precision M3800’ü tanıttı. Model taşınabilirlik ve geliştirilmiş yazılım özellikleriyle ve 4K UHD teknolojisiyle tasarımcılar ve mühendislere tam donanımlı çözüm sağlıyor.

4K dokunmatik ekran seçeneğine Thunderbolt 2 teknolojisi ve Ubuntu tabanlı geliştirici sürümü de yer alarak her kitleye hitap ediyor. Dell’in Precision M3800‘ü, stüdyo dışında da video kurguları, CAD programlarından sunumlar yapabilme ve 3D modelleme, animasyon gibi çalışmalara da sorunsuz cevap verebiliyor. Corning Gorilla Glass NBT ile güçlendirilmiş ve 4K’lı ekranı, 15.6″ genişliğinde ve UltraSharp dokunmatik ekrana sahip Precision M3800, teknolojisiyle beraber kullanıcıların cihazla interaktif etkileşim kurmalarını da güçlendiriyor ve on parmak dokunma özelliği de beraberinde bulunuyor.

Eklenen Thunderbolt 2 ile, kullanıcılar 20 Gbps’a varan aktarım hızından yararlanabilmesini ve tarama problemi olmayan 4K videoyu görüntülerken ve kurgularken aynı zamanda yedekleyebilme olanağı ile iş kaybına da son veriyor. Intel teknolojisi olan Thunderbolt, en hızlı ve en çok yönlü bağlantı sağlayıcı olarak iddialı. Bununla birlikte bağlantıları sağlarken eşzamanlı olarak tek bir kompakt yuvayla yüksek çözünürlüklü ekranları ve yüksek performanslı veri cihazlarını da destekleyecek.

 

Masaüstü yayıncıların yoğun olduğu film, animasyon ve tasarım yapımcılığı projeleri çoğu zaman hareket halindeyken büyük grafik ve veri istemli dosyaları yönetmeyi gerektirdiği için, Dell Precision M3800’de 2TB’lık hafıza birimi bulunuyor. Taşınabilir, ince ve hafif olmasıyla birlikte yüksek hafıza birimi de barındırıyor.

Dell Precision M3800, konfigüre edilebilir tasarımıyla müşterilere kendilerinin özel ihtiyaçlarına yönelik bir sistem kurma esnekliğini de sundu. Dell’in Precision M3800 iş çözümü aynı zamanda Windows 7, Windows 8.1 işletim sistemleriyle beraber Ubuntu‘yu da sunuyor.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here