Ana sayfa Donanım Dell Studio 15

Dell Studio 15

0

Renkli multimedya dünyası

Dell Studio 15
Multimedya notebook sınıfından, şık, renkli ve güçlü bir notebook arıyorsanız Dell Studio 15 (1555) sizin için çekici bir öneri olabilir. Dizüstü bilgisayar, ilk bakışta canlı renklere sahip tasarımıyla dikkat çekiyor. Altı renkte sunulan Dell 15″in, çeşitli tasarımcıların imzalarını taşıyan 200 farklı tasarımı daha bulunuyor. 15.6 inç”lik LCD ekran, 16:9 formatında ve parlak renkleriyle keyifli bir kullanım sunuyor. Gün ışığında biraz parlasa da bunun kullanıcıyı rahatsız edecek seviyede olmadığını söyleyebiliriz. 1920×1080 piksellik çözünürlük, video izlerken ve oyun oynarken görüntü kalitesini belli ediyor. Görüntü için hem kontrast, hem de parlaklık açısından yüksek bir performans sunduğunu belirtelim. LED arka aydınlatmalı ekran, kesinlikle modelin bir multimedya notebook olduğunu belli eder şekilde tasarlanmış. Dell Studio 15″in Blu-ray okuyabilen optik sürücüsü de, günümüzde bir multimedya notebook”tan beklenen son noktaya gelindiğini düşündürüyor.

 

 

Dell Studio 15   Klavye, kullanıcıya yeterli alan verecek şekilde, rahat ve ergonomik bir tasarıma sahip. Tuşların hem boyutları, hem de yerleşimi kullanıma hemen alışabilmenizi sağlıyor. Yumuşak ve sessiz tuş takımı, parmaklarınızı da hiç yormuyor. Dizüstü bilgisayarın touchpad”i de yine kullanıcıya rahat bir kullanım sağlayacak şekilde tasarlanmış. Tepki performansı ve çoklu dokunuş özellikleri de kullanıcıyı memnun bırakacak nitelikte.

Burada touchpad”in sağ ve sol tuşlarının da sahip oldukları derinlikle, bastığınızı hissetmenizi sağladıklarını ve bunun oldukça hoşumuza giden bir özellik olduğunu belirtelim.
 

Şaşırtıcı ses performansı

Dell Studio 15″in en çok beğendiğimiz özelliklerinden biri ise ses performansı oldu. Bas desteğiyle ses konusunda bir multimedya notebook”tan beklenen performansı sunan Dell Studio 15, tiz seslerde de bozulmayan, temiz sesler sunarak oyun, sinema gibi uygulamalardan daha çok keyif almanızı sağlıyor. öyle ki, kalabalık bir ortamda kullanırken herkesin etrafınıza toplanmasını istemiyorsanız, mutlaka bir kulaklık edinmenizi tavsiye ediyoruz.

Dizüstü bilgisayarın performans özellikleri de kullanıcıyı yarı yolda bırakmayacak şekilde tasarlanmış. Intel Core 2 Duo P8600 (2.4GHz, 3MB L2 Cache, 1066MHz FSB) işlemciye sahip olan Studio 15, 3GB DDR2 SDRAM 800MHz sistem belleği ve 250GB 7200RPM SATA hard diske sahip. Görüntü kalitesi 256MB ATI Mobility Radeon HD 4570 ekran kartıyla destekleniyor. 9 hücreli pil ise, tüm gün zorlu uygulamalarla karşılaşmadığında, yeterli bir pil ömrü sunuyor.
 

Bildiğiniz gibi, yeni nesil dizüstü bilgisayarların bağlantı özellikleri de büyük bir önem taşıyor; çünkü notebook”larımızı birçok başka cihazla birlikte kullanıyoru “Senkronizasyon” artık paylaşımın vazgeçilmez olduğu günümüzde altın kelime niteliğinde. Bu yüzden Dell Studio 15″in bağlantı özelliklerinden de bahsetmek gerekiyor. İki kulaklık jakı, HDMI, ESATA bağlantısı, mikrofon ve USB portlarıyla Studio 15 bağlantı konusunda da oldukça iddialı. Opsiyonel bluetooth ve mobil genişbant da seçeneklerimiz arasında yer alıyor. Sonuç olarak, Dell Studio 15″in masaüstünün yerini almaya aday bir notebook olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz. Bu notebook”un mobil olmadığı anlamına da gelmiyor. Dizüstü bilgisayar, tabii ki yolculuklarda da kullanılabilir ve bir multimedya notebook için yine de mobil bir ürün.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here