Ana sayfa Haber Dell PoweEdge 13G ile tanışın

Dell PoweEdge 13G ile tanışın

0

Dell PowerEdge 13G, yeni nesil Intel Xeon işlemcilere sahip.,buna ek olarak Haswell destekli donanım PowerEdge 13G”ye; “Sanallaştırma”, “Güvenlik” ve “Güç Verimliliği” gibi yeni özellikler kazandırırken, gerekli durumlarda sistem kapasitesinin yükseltilmesinin de yolunu açıyor.

PowerEdge 13G“ün DDR4 belleği, birçok avantajı da beraberinde getiriyor. Güçlü bellek, sistemin bant genişliğini %15 oranında arttırırken, işlem yapma hızında da gözle görülür bir artış sağlıyor. DDR3″ten daha az güç tüketimi sağlayan sistem, aktif modda %30, bekleme modunda ise %50 daha az güç tüketiyor. Ayrıca yakın bir gelecekte, sistemin bellek kapasitesinin 128GB DIMM modüller ile arttırılması öngörülüyor.

Dell”in sunucuları  sahip olduğu “Fresh Air” özelliğiyle, enerji verimliliği açısından da benzersiz. Veri merkezinizi en yüksek sıcaklılarda dahi güvenle, hatta klimasız bir ortamda çalıştırmanızı sağlayan “Fresh Air”, soğutma sistem arızalarından doğabilecek BT risklerinde de büyük oranda azalma sağlıyor. 
Dell PowerEdge 13G sunucu sistemlerinde, BIOS ve Lifecycle kontrolörlerinin gelişimi ile sektör standardı sistemlere göre sunucu açılışı, %60 oranında daha hızlı gerçekleşiyor. Bunun yanı sıra yeni portföy; yazılım güncellemesi, işletim sistemi yamaları ya da elektrik kesilmesi gibi sebeplerden kaynaklanan yeniden başlama süresini kısaltıyor. Bu durum, BT yöneticilerinin iş yükünü kesintisiz bir biçimde yönetmesi açısından son derece önemli.

 

 PowerEdge sunucular “Select Network Adapter” teknolojisi ile bütünleşik ağ kartının modüler olarak değişimine ve yükseltilmesine olanak verdiğinden, değerli PCI yuvalarının tüketilmesine ya da sunucu yenilemeye gerek kalmıyor, ve sunucu yatırımı uzun süreli korunuyor. Yeni PowerEdge 13G sunucular da bu modülerlik ile 40 ve 100Gbps Ethernet, 56Gbps Infiniband gibi pek çok yükseltmeyi destekliyor.

PowerEdge 13G, yeni nesil SSD bellek kullanımıyla; daha fazla performans ve yüksek kapasite sunuyor. Yoğun depolama noktaları olarak yapılandırılmış sunucularla, optimizasyon sağlamayı da kolaylaştıran SSD”ler, birçok önemli uygulamanın hızlanmasını sağlıyor. Portföyün “Yazılım Tanımlı Depolama” sistemiyle de son derece uyumlu çalışmasını sağlayan SSD, çok kullanıcılı sistemde “Yazma Yoğun”, “Okuma Yoğun” ve “Karma Kullanım” modelleri için de ideal. 

Open Manage Essentials Mobile Dell yönetim yazılımı ile BT altyapısını,Android sistemlerle  ücretsiz olarak kolayca yönetmek mümklün. Ayrıca dünya pazarında “Entegre NFC Destekli” ilk sunucu olma özelliğine sahip olan PowerEdge 13G ile sunucuların kritik envanter ve sistem bilgileri tek dokunuşla akıllı telefon ve diğer mobil cihazlara hızla kablosuz bağlantoı ile aktarılabiliyor. Sisteme erişim yetki bilgilerini ve sunucu açılış sıralamasını da aynı yöntemle izlemek son derece kolay. Bu sayede Dell PowerEdge 13G, bugünün popüler iş modellerinden “Kendi Cihazını Getir – Bring Your Own Device” iş modeline kolayca adapte olabilir.  Dell”in yeni nesil sunucu portföyü, 5.000 farklı sistem parametresi sürekli güncellenerek kontrol edilebiliyor. Sistem durum bilgisi de içeren teknik destek raporlama süreci ile birçok sorunu henüz ortaya çıkmadan önlemek bu sayede mümkün oluyor. 13G ile birlikte artık donanım kadar işletim sistemi ve uygulama hata logları da bu rapora ekleniyor. Raporla ve diagnostik veriler, iDRAC üzerinden sistem yöneticisine e-posta ile doğrudan iletiliyor. PowerEdge 13G yazılım desteği için manuel olarak kurulacak herhangi bir program gerekmiyor. “Tech Support Report” ve “Dell ProSupport Plus” desteği ile BT yöneticileri, sorunların tespiti için ekstra zaman harcamaktan da kurtuluyor. 

 

 Dell PowerEdge portföyüne 13G ile eklene FX mimarisi bütünleşik altyapı çözümleri için devrim yaratcak nitelikte. Değişken iş yükü ihtiyaçlarına göre farklı hesaplama, depolama ve ağ bloklarını, 2U raf tipi modüllerle ölçeklenebilen bir şaside sunabilen PowerEdge FX ailesi, raf suncuların pratik ve ekonomikliğini, blade sunucuların modülerliği, verimli güç ve yönetim özelliklerini birleştiriyor. 

Dell”in PowerEdge 13G’si, farklı iş yükleri için farklı kullanım alanları sunuyor. PowerEdge FX2 şasi ünitesi, 2U kasa içinde barındırdığı sunuculara soğutma, yönetim ve PCI bağlantısı paylaştırarak sunarken, gücü de doğru şekilde paylaştırıyor. Hesaplama modüllerinden PowerEdge FC630 çift soket, yarım boy ve her iş yüküne atanabilecek tam bir performans sunucusu. PowerEdge FC430 ise çeyrek boy ultra yoğun çift soket bir sunucu. özellikle de çok noktalı güvenlik ve dayanıklılık gerektiren ortamlar için ideal. PowerEdge FC830 ise yüksek bellek kapasitesi ve genişletilebilir dâhili depolama sağlayan bir 4 soket sunucu. FX mimarisi içinde uygulama ve sanallaştırma performansı için en iyi çözümü sunuyor. Tüm bu sunucuların çok sayıda ağ bağlantısını kolayca birleştirmek, kablo karmaşasını önlemek için de PowerEdge FN IOA modülü bütünleşik ağ modülü olarak sunuluyor.

PowerEdge 13G”de yer alan “Express Flash 2.0”, sunucu, depolamada maksimum esneklik sağlıyor. Tüm Dell kurumsal diskleri destekleyen 4 ortak disk yuvası da sistemin bir diğer avantajı. “Dell Caching Acceleration” çözümü, 1U ve 2U sunucular için depolamada avantaj sağlarken, Cache seçenekleri Dell Fluid Cache for SAN and SanDisk DAS Cache”i sorunsuz şekilde destekliyor. Sistem ek olarak, Microsoft Storage Spaces gibi uygulamalarla da çalışabiliyor. Karma disk desteğine sahip olan sistem, PERC denetleyici ile ortak yuvalardaki disklerin türünü de (SAS/SATA – PCIe SSD) otomatik olarak algılıyor.
Dell”in çok yönlü sunucu portföyü, “temassız otomatik kurulum”, “otomatik sunucu güncellemesi”, “otomatik teknik destek” özellikleriyle; kurulum, iş gücü ve yönetim süreçlerini son derece verimli hale getiriyor. 
PowerEdge 13G ile sunulan OpenManage çözümleri, otomasyon ve basitleştirilmiş yönetim çözümleri ile BT yöneticilerinin zamanını daha verimli kullanmasına olanak sağlıyor. OpenManage araçlarına sahip yeni nesil PowerEdge sunucular, XML profili oluşturma yoluyla sunucu yapılandırma süresini %99 oranında kısaltıyor. 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here