Ana sayfa Donanım DELL MINI 12

DELL MINI 12

0

Güçlü Mini

DELL MINI 12
Netbook”lar kullanıcılarla buluştukları andan itibaren 7-10 inç boyutlarında, mini notebook”lar olarak tanımlanıyorlardı. Ancak Dell Mini 12 hem tasarımı hem de özellikleriyle alışılmış netbook kalıplarının ötesine geçen bir bilgisayar. öncelikle 12 inç”lik bir ekrana sahip olan Dell Mini 12, bu niteliğiyle çoğunlukla internet uygulamaları için uygun görülen netbook ürünlerinin bir adım önüne geçiyor. İnce tasarımıysa ultra taşınabilir bilgisayarlar arasında Mini 12″ye ayrıcalıklı bir yer sağlıyor.

Tasarım açısından Mini 9 ile benzer özellikler taşıyan Mini 12″de de parlak siyah kaplama kullanılmış. Kapağın altındaki siyah tuş takımı da şık tasarımdan nasibini almış ve bu sırada pratik kullanım imkanı da unutulmamış. Netbook”lar söz konusu olduğunda kimi kullanıcılar için sorun teşkil edebilen küçük keypad”lerden biri yerine, Mini 12 tam boyutlu bir tuş takımına sahip. Yer kazanmak amacıyla küçültülen bazı tuşlar olsa da bunlar kullanımı etkileyecek noktada değil. Ancak tasarıma bakıldığında Dell Mini 12″nin en göz alıcı ve birçok popüler modelle yarışan özelliği şüphesiz inceliği. 299×27.61x229mm boyutlarındaki netbook, 1.200 gram civarındaki ağırlığıyla da tüm çantalara sığabiliyor.
Bağlantı özelliklerine bakıldığında Dell Mini 12 yine kullanıcısını hayal kırıklığına uğratmayacak bir noktada yer alıyor. üç adet USB, VGA, Ethernet portları ve kulaklık, mikrofon girişlerinin yanı sıra, netbook”ta bir de 3 in 1 kart okuyucu yer alıyor.

12 inç büyüklüğünde, 1280×800 piksel çözünürlüğündeki ekran, gerçekten de bir netbook için fark yaratan bir kullanım tecrübesi sağlıyor. Görsel uygulamalardaki rahatlığın yanı sıra, internet sayfalarını da rahatlıkla açabiliyor ve okuyabiliyoruz. Ekranın parlama yapmaması ve izleme açısı da diğer avantajları. Yanınızda oturan arkadaşınızla sevdiğiniz videoları izleyebilmeniz mümkün. Mini 12″nin 1.3 Megapiksel”lik webcam”i ise sınıfı için oldukça iyi bir performans sergiliyor. Konfigürasyonundan bahsetmemiz gerekirse, 1.6 Ghz Intel atom işlemci, 1 GB RAM, 4200 rpm, 60 GB hard disk ilk bakışta doğal olarak bir performans canavarı yaratacak gibi görünmese de, netbook kullanıcılarının beklentilerini fazlasıyla karşılayacak nitelikte ve Mini 12″yi kullandığımız tüm uygulamalarda da bunu görebilmek mümkün oluyor. Ayrıca altı hücreli pille ulaşabildiğiniz beş saat civarındaki pil ömrü de size istediğiniz tüm zamanı veriyor diyebiliriz. Sonuç olarak Dell Mini 12, küçük boyutlardaki düşük konfigürasyonlu netbook”lar piyasaya sürüldüğünde gülüp geçen kullanıcıları bile etkileyecek bir ürün.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here