Ana sayfa Haber Dell”in Windows 10 planları

Dell”in Windows 10 planları

0

Windows 10‘un yayımlanmasına kısa bir zaman dilimi kalmışken üreticiler de Windows 10‘a yönelik dizüstü ve masaüstü çözümlerinin üzerine titremeye devam ediyorlar. İş çözümleri konusunda Windows 10′a titreyen firmalardan bir tanesi de, XPS 13 ile dikkat çeken Dell. Dell, Windows 10 ile ilgili daha çok HoloLens üzerine yoğunlaşıyor. HoloLens’in kurumsal alanda kullanımı için yazılımsal desteğe ihtiyacı olduğu kadar da teknoloji altyapısı açısından ve destekleyecek bilgisayar açısından da desteğe ihtiyacı bulunuyor. Aynı zamanda Dell’in Cortana ile ilgili de planları var. Windows 10 ile birlikte masaüstüleşen Cortana, Dell ile birlikte bir teknoloji ve iş asistanı halini alacak gibi görünüyor. Mevcut teknolojilerde kişisel asistan olarak çalışan Cortana, yeni Dell sistemlerinde kurumsal asistan olarak çalışacak. örneğin borsada aktif olan bir firmada çalışıyor ve X firmanın borsa hareketlerini gözlemek istiyorsanız, Cortana ile sesli olarak X firmasının borsa hareketlerine göz atabileceksiniz. Aynı zamanda eğer bilişim sektöründeyseniz, “X yazılımının Y’si nasıl oluyor?” gibi sorular yanıt bulabilecek. 

Dell‘in iş çözümleri aynı zamanda tasarımcılar için kullanılıyor. XPS 13, satışa sunulduğu ülkelerde özellikle modellemeciler tarafından ilgi görürken aynı zamanda mimarlık tasarımcıları da XPS 13′ün donanımına ve teknolojisine güveniyor. Bir modelleme ustası olarak tanıtılan HoloLens teknolojisi ile Dell‘in yeni nesil olarak adlandırılan, tasarıma yönelik cihazları uyumlu olarak çalışacak. Elbette bu çeşitliliğin içerisinde hibrit cihazlar ve surface olarak çalışabilecek dizüstü modelleri de yer alıyor.

Cortana’lı iş çözümleri biraz zaman alabilir ancak, Dell’in Windows 10 çalışmalı cihazlarının bir kısımını muhtemelen CES 2016’te görmeye başlayacağız.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here