Ana sayfa Mobil Dell”in ilk Windows 8 tableti ortaya çıktı!

Dell”in ilk Windows 8 tableti ortaya çıktı!

0

Henüz piyasaya çıkmasalar da, Windows 8 tabletler şu sıralar teknoloji dünyasında önemli ses getiriyor. Son olarak Dell”in de bu alandaki ilk ürünü ortaya çıktı…
 

Tablet bilgisayar sektörü birçok firma için yepyeni gelir kapıları olsa da, kimi firmalar bu sektörde aradığını bulamadı. Bilgisayar dünyasının lider isimlerinden Dell de, tablet bilgisayar sektöründe aradığını bulamayanlardan. Fakat firma, bu sektörden umudunu kaybetmiş değil. Dell”in Windows 8 ile birlikte yeni tablet bilgisayar projelerinin de olduğumbir süredir konuşuluyordu. Şimdilik resmi bir açıklama olmasa da, Dell”in içinden gelen bilgiler, Windows 8 tabanlı yeni Dell tableti kullanıcılara sundu.
 
Dell
10.8 inç ekran büyüklüğüne sahip olacak olan W8 tablet, bu ekran üzerinde maksimum 1366×768 çözünürlüğü destekleyecek. çift çekirdekli Intel Atom işlemci barındıracağı da kesinleşen bir diğer bilgi. Parmak izi okuyucu ile birlikte gelecek olan Dell tabletin 8 MP arka kamerası ve 2 MP de ön kamerası bulunacak. Intel grafik işleme yongasetini barındıracağı kesinleşen tabletin 2 GB belleği ve 128 GB SSD”si de cihazdaki yerini alacak.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here