Ana sayfa Haber Dell”in IFA 2015 planları

Dell”in IFA 2015 planları

0

dell xps 13

Editörün notu: Technotoday özel haberidir, alıntı durumlarında lütfen kaynak gösteriniz.

IFA 2015 fuarına sayılı günler kala, Dell’in de IFA 2015 planları ortaya çıkmaya başladı. Dell’in IFA 2015 planları içerisinde, daha önce de belirttiğimiz gibi Dell XPS 15, Dell Venue Pro tablet, dokunmatik sistemler ve dahası çerçevesiz tasarıma sahip monitörler bulunuyor. İnce, LG’nin Art Slim’ine benzeyen yapıya sahip olan yeni Dell monitörler büyük bir ihtimalle IFA 2015 fuarında tanıtılacaklar, 27″ büyüklüğünde ve 4K ekran çözünürlüğe sahip olacaklar. Tek segmente sahip, tek modele sahip bir monitör ve detaylara bakılırsa 21:9 ekran formatına sahip olacak. Bu ekran formatı genellikle film endüstrisinde ve borsa sektöründe kullanılıyor. 

Dell Venue Pro tabletler, iş dünyasına yönelik tasarlanan 10″ civarında ekran boyutuna sahip bir “surface prensipli” bir çeşit tablet. Kılıflarıyla Surface Pro 3’ü andırırken, eski modeller Windows 8.1 işletim sistemiyle piyasaya sürülüyor. Şimdi, tam da Windows 10 tablet moduna yönelik bir Venue Pro tablet geliyor ve ek olarak Cortana destekli ülkelere Cortana ile ilgili sanal klavye desteği, Cortana kılıf klavye desteği bulunuyor. Ayrıca bu Venue Pro tabletler, Intel‘in RealSense teknolojisiyle de donatıldı, raporlara göre.

Dell, geçtiğimiz yıl 2015’in en seksi dizüstü modelini tanıtmıştı. Modelimiz XPS 13’tü ve “sonsuz ekran tasarımı” olarak lanse edilerek büyük beğeni toplamıştı. özellikle mobilize olmaya çalışan yayıncılar için iyi bir çözüm, Adobe destekli programlar için de sıcacık bir yuvaydı. Fakat bu olumlu eleştirilere rağmen, Dell XPS 13‘ün pil kapasitesi bekleneni veremedi. Şimdi ise Dell’den XPS 15 modeli geliyor. Dell XPS 15, 15.5″ ekran boyutuna sahip, tasarım ve incelik itibariyle XPS 13‘ten hallice ve yine 4K çözünürlüğe sahip. Tahmin edileceği gibi Windows 10 ön satışlı gelecek ve beraberinde Office 2016 yazılımları da bulunuyor.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here