Ana sayfa Haber Dell”in EMC”ye yatırımının detayları

Dell”in EMC”ye yatırımının detayları

0

Dell, benzer kategorilerde de çözüm sağlayan EMC’ye yatırım yapmaya başladı. Data işleri konusunda hatırı sayılır firma EMC, totalde Dell’e 67 milyon dolarlık katklı sağlayacak. Anlaşma aslında standart bir “satın alma”dan öte, EMC’nin Dell teknolojilerine altyapı sağlaması olarak şekillendirildi. Yani örnek vermek gerekirse Samsung-Blackberry, Apple-Beats ve Apple-IBM gibi. Dell’in altyapıları ayrıca EMC‘nin patentli teknolojilerle de güçleneceği anlaşılıyor.

Bu anlaşma çerçevesinde server’lar, veri saklama teknolojileri, hibrit bulut teknolojileri, mobil teknolojiler, güvenlik yazılımları bulunuyor. EMC’nin sağlayacağı güvenlik teknolojisi, RSA teknolojisi olarak yerini aldı ve RSA teknolojisi tamamen EMC‘nin kendi patenti.

Dell’in CEO’su Michael Dell, bugün konuyla ilgili bazı açıklamalar gerçekleştirdi. EMC ile VMware teknolojileri, Pivotal, VCE, RSA ve Virtualstream sağlayıcıları konusunda anlaşma sağladılar. Bu teknolojilerle birlikte kurumsal müşterilerine ve son kullanıcılara çözüm sağlayacaklarını aıkladı. Kaldı ki, EMC firmasının güvenlik ve data çözümlerinin son istastiklere göre kişi başına 33 dolar kadar kazandırıcı servisler bulundurduğu istatistiklerce iddia ediliyor. 

Kaynak: EMC

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here