Dell’den XPS ve Inspiron’a iki yeni üye

XPS 13 ve Inspiron 15 5000 ile Dell, tasarım çizgisini bozmadan kalite çıtasını daha da yukarı çıkarıyor

 

Dell dizüstü bilgisayar piyasasında tasarım ve performans açısından başarılarını kanıtlamış XPS ve Inspiron serilerine ait iki yeni bilgisayarını tanıttı. Masaüstü bilgisayarların  satışlarının önlenemez şekilde düşmesi, mobiletinin öneminin ne kadar arttığını da bize hatırlatan önemli bir detay. Dell XPS 13 ve Inspiron 15 5000 dizüstü bilgisayarlarında bu detayın ne kadar da farkında olduğunu bize gösteriyor.

XPS serisinin en küçük üyesi olan XPS 13’ü yenileyen Dell, küçük ama taşınabilir bir performans canavarı yaratmışa benziyor. Dell XPS 13 piyasada ki en küçük boyutlu 13 inç dizüstü. Piyasadaki en yakın rakibinden bile yüzde 17 daha küçük. Kısacası Macbook Air ile başlayan ve Ultrabook’larla devam eden taşınabilirlik kriterleri XPS 13 ile bir tık daha üste taşınıyor denilebilir.

İşlemci olarak XPS 13’te yeni ve güçlü 7. Nesil İntel Core işlemcilere yer verilmiş. Dell’in bu yeni dizüstünde FHD çözünürlükte 22 saate kadar, QHD+ çözünürlükte 13 saate kadar pil ömrü vaadeden 60 WHr gücünde yenilenmiş daha büyük bir pil kullanılmış. Doğrusu 13 inçlik bir ekran çoğumuz için hala küçük bir boyut. Dell bunu en azamiye indirmek adına  neredeyse çerçevesiz bir ekran kullanmış. Ekran Full HD ve Ultra Sharp QHD+ InfinityEdge olarak tanımlanıyor. 11 inçlik bir çerçeve içinde 13.3 inç boyutunda bir ekrana sahip olan XPS 13’te Corning Gorilla Glass’ta kullanıldığını söylemek gerek.

Metalik kasası alüminyum ve karbon fiber alaşımdan yapılan yeni XPS 13, çizilmelere karşı dayanıklı olduğu kadar göz alıcı bir tasarıma da sahip. Fiyat olarak ise tavsiye edilen son kullanıcı fiyatı 3999 TL

reklam

Yorumlar

Yorumunuzu yazın

Yorumunuzu bizimle paylaşabilirsiniz

GÜNCEL İÇERİKLER
reklam

Popüler İçerikler

reklam