Ana sayfa Donanım Dell Android’li ilk tableti üretti

Dell Android’li ilk tableti üretti

0

Dell, mobil yaşama yön veren yeni nesil Android işletim sistemli tablet serisiyle iddialı geliyor. Intel Atom işlemci teknolojisine sahip yeni Dell Venue Ailesi, tüm günlük ihtiyaçlarınıza cevap verecek akıllı işlevlerinin yanı sıra, kompakt, sitil sahibi ve zarif tasarımlarıyla da kullanıcılara taşınabilirlik açısından güzel bir seçenek sunuyor. İş, iletişim ve multimedya ihtiyaçları için tabletlerin önemi, günden güne daha fazla artıyor. Tablet seçiminde birçok farklı kriter tercih sebebi olurken, güçlü donanım, taşınabilirlik, performans gibi özellikler de öne çıkıyor. İlk Android tabanlı tablet serisiyle tablet piyasasına sıkı bir giriş yapan Dell, Venue serisinin 7 ve 8 inç”lik ürünlerini, tüm bu ihtiyaçları karşılayacak şekilde üretti.  

Dell Android

 

Dell Akdeniz ülkeleri ürün ve Planlama Müdürü Ufuk Tosun, Dell“in ilk Android tabanlı tablet serisi Venue ile ilgili olarak; “Kişisel bilgisayar ve mobil teknolojiler segmentinde kullanıcılarımız için her zaman en üst düzey ürünleri sunarak yakaladığımız başarıyı, tabletler düzeyinde de Venue Ailesi ile birlikte, üst seviyeye çıkarmayı hedefliyoruz. Pazara sunduğumuz ilk Android tabanlı tablet ailesi olma özelliğine sahip olan Venue serisi; performans, kalite, kolay kullanım, bağlantı ve paylaşım yetenekleriyle, tüm kullanıcı ihtiyaçlarına en iyi şekilde cevap vermeyi amaçlayan, kompakt ürünler. Güçlü Intel Atom işlemcileri ile performans açısından da öne çıkan yeni Android işletim sistemli Dell Venue Ailesi, sınıfının iddialı ürünleri arasındaki yerini alacaktır” dedi.    

 

 Intel Türkiye Satış Müdürü Ediz Altun ise Dell“in yeni nesil kompakt tablet serisi ile ilgili olarak; “Dell“in ilk Android tabanlı tablet serisi Venue“ye yüksek performanslı Intel Atom işlemcisi ile güç vermekten son derece mutluyuz. Global iş ortağımız Dell“in yeni nesil Venue ailesi tabletlerinin, daha önce birlikte pazara sunduğumuz Dell ürünleri kadar beğenileceğine ve pazara yön vereceğine yürekten inanıyoruz” dedi.

Dell Android

 

Dell Venue Ailesi”nin yüksek çözünürlüklü ekranı, tüm iş ve medya ihtiyaçlarına fazlasıyla cevap verecek nitelikte. Uzun yolculukları HD kalitesinde filmlerle renklendirebileceğiniz gibi, yolda göz atmanız gereken bir sunumu Venue Ailesi“nin parlak ekranında görüntüleyebilirsiniz. HD oyunlar için de ideal olan serinin IPS LCD WXGA ekranı, 1280×800 çözünürlüğe sahip.  Yeni Venue serisinin 9,5 mm’den daha ince gövdesi ile Venue 7 için 314,6 gram ve Venue 8 için 372,25 gr”lık ağırlık ölçüleri, onları ideal birer yol arkadaşı haline getiriyor. Dell Venue 8″de yer alan  5 MP”lik arka kamera ve 2 MP“lik ön kamera, video görüşme ve fotoğraf başta olmak üzere görsel ihtiyaçlarınızı karşılamaya hazır. Venue 7“de ise VGA ön kamera ve 3 MP”lik arka kamera donanımı yer alıyor.  

 

Bağlantı açısından da kullanıcılarını mutlu edecek olan Dell Venue Ailesi, 802.11b/g/n Wi-Fi kablosuz erişiminin yanı sıra, Bluetooth 4.0 ve GPS alıcısıyla en güncel bağlantı seçeneklerini sunuyor. Ayrıca GPS ve konum tabanlı servislerle çevrimdışı olduğunuzda dahi konumunuzu kolayca belirleyebilirsiniz.  Depolama kabiliyetleri ile de öne çıkan Dell”in minimal tabletleri, Venue 7 modelinde 16 GB“lık dâhili hafıza ile gelirken, Venue 8 modelinde 32 GB“lık depolama alanı da seçenekler arasında yer alıyor. Ayrıca her iki model de 32 GB”a kadar artırılabilir bellek kapasitesine sahip. Serinin yerleşik kablosuz teknolojisi sayesinde, tablet bilgisayarınızdaki HD videoların ve fotoğrafların büyük ekrana kablosuz akışını gerçekleştirebilirsiniz. Bunun için tek ihtiyacınız, satın alacağınız uyumlu bir ortam adaptörü ve HDMI bağlantılı bir HD ekran. Dell“in akıllı tabletlerinin bağlantı yetenekleri şu özellikleri de sahip. Kişisel bulut platformu PocketCloud 2.0 desteği, yeni Venue Ailesi bu sayede tüm dosyalarınıza dilediğiniz yerden erişmenizi ve içerik paylaşmanızı sağlıyor. 

Dell Android

 

Tüm bunları yaparken ihtiyaç duyacağınız yüksek performansı ise serinin GHz çift çekirdekli, az enerji tüketen, güçlü Intel Atom işlemcisi Z2580 ile elde ediliyor. Dell Venue Ailesi, sınıfının en güçlü ses performanslarından birini sergileyen dâhili hoparlörlere sahip. 3,5 mm”lik ses çıkışı ile birlikte, dilediğiniz kulaklık ve ses ekipmanını cihazla birlikte kullanmanız da mümkün. Birçok ses ve video formatını sorunsuz şekilde destekleyen Dell“in kompakt ve akıllı tabletleri, Android Jelly Bean 4.2 işletim sistemi ile geliyor. Uzun pil ömrü, güçlü medya ve bağlantı özellikleri, zarif ve kompakt görünümüyle de dikkatleri üzerine çekiyor.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here