Ana sayfa Donanım Dell Alienware 17 İnceleme

Dell Alienware 17 İnceleme

0

Alienware her açıdan özel bir laptop. Kutusuyla, kendi tasarımıyla tam bir konsept içerisinde sunuluyor. Donanımı ise piyasadakilerin en iyilerinden.

Kutusunda bir Alien kafası dışında hiç bir yazıya yer verilmemesiyle, büyük cüssesiyle ve ekran kapağını açtığınızda sizi karşılayan canavar yapısıyla sizi özel hissettiren bir laptop Alienware. Oldukça ağır. Ancak bu bir konsept laptopu tabi ki her yerde yanınızda taşıyabileceğiniz türden bir ofis bilgisayarı değil. Ancak bulunduğu ortamda gelişmiş masaüstü bilgisayarları kadar performans vadediyor.

Donanım

Biz bu canavarla ilk olarak ne yapacağız. Tabii ki deliler gibi oyun oynayacağız. 8 GB (laptopun kendi belleğinden bahsetmiyoruz burada !) GDDR 5  Nvidia GeForce GTX 880M ekran kartına sahip. Bütün son model oyun bilgisayarları gibi 4.Nesil Intel Core i7-4910MQ işlemciye sahip.  (hız aşırtmayla 4.1 GHz) 16GB DDR3/1600 Bellek de yanında geliyor. Hızlı başlatım için 256GB”lık SSD ve 1 TB kitle depolamayla çok yararlı bir depolama sistemine sahip. Güç tuşuna bastıktan 1-2 saniye gözüken logodan sonra masaüstüne ulaşabiliyorsunuz.

Dizayn

Tasarım Alienware”in en önemli kısımlardan biri. Köşeleri keskin ve sportif bir yapıya sahip. 10 farklı noktasını farklı renklerde ışıklandırabildiğiniz bu makine ile ruh halinize göre ya da oynadığınız oyuna göre farklı tasarımlara gidebilirsiniz. özelikle kendi programı Sound Stage”de yarattığınız müziğin ritmine göre kendine özgü aydınlatması devreye giriyor ve mükemmel bir görsel şölen başlıyor.

Kimlere göre

Far Cry 4 ve Call of Duty Advanced Warfere ile testlerimizde hemen hemen bütün grafik özelliklerini sonuna kadar açtık ve en kötü koşullarda bile 25-30 FPS”nin altına düşmedik. Bu konuda ekran kartının ve diğer donanım bileşenlerinin son model oyunları yüksek performansla oynatabildiğini gördük. Bununla beraber  video işleme programları (Adobe Premiere Pro) ve bu programlara eklenen plug-inlerle akıcı bir şekilde videolarınıza efektler ekleyebiliyor, ön izlemesini yapabiliyorsunuz. Ayrıca bize gelen 32 GB bellekli Alienware ile çok kısa sürede video render”ı alabildik.

Artılar

-Mükemmel Performans

-Kendine has ışıklandırma sistemi

-Karizmatik tasarım

Eksiler

-Yaklaşık 5 Kg’lık ağırlığı

 

Alienware 17″nin fiyatları 1.500 Liradan başlıyor tabi giriş versiyonunda 4.Nesil i5 ve 8 GB bellek varken bize inceleme için gelen versiyonunda 32 GB Bellek ve 4. Nesil i7 4910 MQ işlemci vardı. Bu versiyonun fiyatı da 3.900 Dolar.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here