Ana sayfa Mobil Dedikoduların yeni hedefi HTC

Dedikoduların yeni hedefi HTC

0

NVIDIA Tegra 4 ve HTC’nin isimleri birlikte anılıyor
 

HTC bu aralar Full HD telefon modeli ve One X+’la birlikte gündemde olsa da, dedikoduların pençesinden kurtulamıyor. HTC’nin yeni amiral gemisi M7 ile birlikte Samsung’un önüne geçmek istediği söylentilerde bahsediliyor. Ancak aynı zamanda HTC, Tegra 4’lü cihazları çıkarmak isteyen ilk üretici olmak için bastırıyor gözüküyor.
 

 
Tegra yol haritasına göz atarsak kod adı Wayne olan Tegra 4 çipi 2013’ün ilk çeyreğinde çıkacak. NVIDIA’nın söylediğine göre ARM Cortex-A15 temelli olan Tegra 4, Tegra 3’ten iki kat daha hızlı olacak. İlk Tegra 4 çiplerinde, aynı Tegra 3’teki gibi 4+1 çekirdek tasarımı olacak ve 1.8 GHz hızında çalışacak. Açıkçası Tegra 4’te sağlam bir GPU’nun olacağı tahmin ediliyor.
 
Tegra 4’ün asıl numaralarından biri de tabletlerde kullanılanabilecek bir çip olması. Şimdiye kadar HTC’nin tabletlerden yana şansı pek iyi olmadı. Jetstream kötü değildi, ancak fiyat açısından eleştirildi. Diğer yandan Flyer da biraz daha erken çıkabilse daha başarılı olabilirdi. Şimdi ise tahminler HTC’nin Tegra 4’le birlikte tablet işine girişebileceği yönünde. Eğer bu durum gerçekleşirse; Nexus 7, Nexus 10, iPad ve çeşitli Windows tabletlerin olduğu pazarda savaş daha da kızışacak.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here