Ana sayfa Oyun Dead Space 2 satışları EA için tatmin edici olmamış!

Dead Space 2 satışları EA için tatmin edici olmamış!

0

Dün itibarıyla Visceral Games stüdyosunun kapatılacağını öğrenmiştik. Stüdyonun halihazırda geliştirmekte olduğu Star Wars oyunu ise kökten yapılacak olan değişiklikler ile EA Vancouver stüdyosuna teslim edilmişti, ki bu stüdyo zaten Visceral Games için yardımcı konumundaydı. Yaşanan bu gelişme sonrasında ise ilginç bir bilgi geldi. 

2008 yılında çıkmış olan Dead Space, belki de en şaşırtıcı oyunlardan bir tanesi diyebiliriz. Bunun nedeni ise, yayıncısının Electronic Arts olduğu bir korku oyununun o zamana kadar piyasaya çıkmamış olmasıydı. Hele de aksiyona dayalı olmasından ziyade, gerçek bir Hayatta Kalma-Korku oyunu olduğunu hesaba katacak olursak, bir hayli şaşırtıcıydı. Bu etkileyici başlangıcın ardından, ikinci oyunundan da benzer bir performans sergilemesi bekleniyordu. Sergilemişti de, ama öyle görünüyor ki, Electronic Arts sergilenen performansı yeterli bulmamış.

Eski Battlefield Hardline ve Star Wars Bölüm Tasarımcısı Zach Wilson, Twitter üzerinden yaptığı durum güncellemesi ile PlayStation 3, PC ve Xbox 360 için satışa sunulmuş olan Dead Space 2 oyununun, satış anlamında etkileyici bir performans göstermiş olsa da, Electronic Arts şirketini memnun edemediğini dile getirdi. Bildiğiniz gibi Dead Space 2, dört milyon adet satmıştı ve bir korku oyunu açısından bu rakam, hatırı sayılır bir rakam diyebiliriz. Projenin toplamda $60.000.000 gibi bir rakama mal olduğunun altını çizen Wilson, yayıncının bütçe konusunda fazlasıyla acımasız davrandığını da sözlerine eklemeyi unutmadı.

öte yandan, yaklaşık iki sene sonra çıkmış olan Dead Space 3, Dead Space 2’ye göre daha az satmıştı. Bu bağlamda da Electronic Arts, 2013 yılının başlarında yaptığı açıklama ile üçüncü oyunun satış başarısızlığından dolayı dördüncü oyunla ilgili planların iptal edildiğini onaylamıştı. Ancak daha sonradan, Electronic Arts şirketinden Frank Gibeau, Dead Space 4 için kapının tamamıyla kapatılmadığını ve gelecekte tekrardan gündeme gelebileceğini dile getirmişti. Ne var ki, Visceral Games stüdyosunun kapanma haberinden sonra Dead Space serisinin geleceği de tam anlamıyla belirsiz hale gelmiş oldu.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here