Ana sayfa Mobil DayZ geliştiricisi, oyununun konsol sürümleri için açıklamalarda bulundu!

DayZ geliştiricisi, oyununun konsol sürümleri için açıklamalarda bulundu!

0

DayZ diye bol zombili hayatta kalma oyunu vardı. Bu oyun seneler önce çıkışını gerçekleştirdi ve günümüzde bile Steam/PC üzerinde erken erişim sürecinde. Oyunun geliştirici ekibi ise bugün yeni açıklamalar yaparak, oyunlarının 2018 içerisinde beta sürecine geçeceğini belirtti. Açıklamaların devamına göre de oyunun beta süreci PC için çıktıktan sonra, DayZ direkt olarak Xbox Oneplatformuna gelebilir. PlayStation 4 hakkında ise resmi bir açıklama gelmedi.

Bohemia Interactive yapımcısı olan Eugen Harton, “Oyunumuzun beta süreci PC platformuna istediğimiz bir şekilde geldiği sürece, Xbox One çıkışı hakkında da olumlu konuşabiliriz. Şu an Xbox One oyuncularının bu oyunu beklediğini biliyoruz ve bizler de önümüzdeki sene oyunumuzu bu platforma getirmek istiyoruz. özetle tekrarlamak gerekirse, oyunumuzu 2018 içerisinde PC üzernde beta sürecine girecek ve Xbox One sürümü piyasaya çıkacak.” dedi bu konu hakkında.

İlk olarak 2013 senesinde Steam üzerinden Erken Erişim sürecine açılan DayZ, 2014 senesinde PlayStation 4 için, 2015 senesinde de Xbox One platformu için duyurulmuştu. Fakat sizlerin de görebileceği üzere 2013 senesinden beri oyun alfa sürecinden çıkamadı, ayrıca konsol sürümleri hakkında da yeni haber hiç alamadık. Bu haber ise uzun zamandır aldığımız ilk haber idi. Bakalım DayZ oyununun geleceği nasıl şekillenecek? Oyunun konsol sürümleri ne zaman çıkacak ve daha da önemlisi, oyuna olan ilgi nasıl olacak?

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here