Ana sayfa Haber Days Gone oyununun geliştirme süreci başarılı bir şekilde ilerliyor!

Days Gone oyununun geliştirme süreci başarılı bir şekilde ilerliyor!

0

Yakın zamanda içeriklerimizde de belirttiğimiz üzere; Days Gone oyununun çıkış tarihi, PlayStation Network üzerinde 2019 yılı olarak değiştirilmişti. İlk olarak E3 2016 sırasındaki Sony konferansında duyurulan ve aradan geçen süre boyunca, birkaç video haricinde, hakkında fazlaca bilgiler paylaşılmayan oyunun, çıkış tarihinin ertelenmesi ile bazı dedikodular ortaya çıktı. Bu dedikoduların merkezinde ise geliştirici stüdyoda büyük bir sorun yaşandığı ve maddi açıdan zor günler geçirdiğine dair söylentiler bulunuyordu. Konuyla ilgili yorumlarda bulunan analizcilere göre ise oyunu merakla bekleyenlerin telaşlanmasına gerek yok.

Days Gone geliştirici ekibi, maddi sıkıntı içerisinde mi?

İlk duyurusunun bir oynanış videosuyla yapılması, oyuncuların bu oyunu oynamak için fazla beklemeyeceğini işaret ediyordu. çıkış tarihinin 2019 yılı olarak gösterilmesi ve hangi çeyrekte çıkış yapacağının belirtilmemesi üzerine oluşan endişeleri değerlendiren analizci Daniel Ahmad, konuyla ilgili görüşlerini paylaştı. Daniel Ahmad”a göre Days Gone oyununu bekleyen hayranları endişelendirecek bir durum bulunmuyor. Geliştirici stüdyonun maddi sıkıntılar çektiğini düşünmediğini belirten Daniel Ahmad, gecikmelerin stüdyonun kararlılığından kaynaklandığını düşündüğünü ifade etti. 

 

Days Gone oyununun çıkış tarihlerinin sürekli olarak ileri bir tarihe çekilmesi, oyunun yeni The Last Guardian olabileceği olarak yorumlanıyordu. Hatırlatalım; The Last Guardian oyunu da PlayStation platformları için özel olarak yıllarca geliştirme sürecinde kalmış, geliştirici stüdyosu pek çok sorunla boğuşmuştu. Tüm bu yorumlara değinen analizci Daniel Ahmad ise geliştirici stüdyoya sonuna kadar güvendiğini belirtiyor. Gecikmelerin, oyunun geliştirici ekibi SIE Bend Studio tarafından daha mükemmel bir video oyununu elde etmekten kaynaklandığını ifade ediyor Daniel Ahmad. Kısacası yorumlara bakarsak; korkulacak bir durum yok, beklenenden daha başarılı bir video oyunu, biraz geç olsa da elimizde olacak.

Zaten, bünyesindeki bir geliştirici ekibin maddi sıkıntı çekmesine, Sony tarafından izin verileceğini zannetmiyoruz. Gerçekten de, özellikle ilk duyurusunun; oynanış videosu ile gerçekleşmesi, oyunun 2016 senesinde oynanabileceği izlenimini vermişti. E3 2016 sırasında gösterilen ve akın akın gelen zombi sahneleriyle, izleyen pek çok kişiyi etkileyen oyunun, piyasaya çıkış tarihinin 2019 yılına kaydırılmasıyla bazı soru işaretleri oluşuyor ama Sony tarafından oyuncuların hayal kırıklığına uğratıldığına da pek rastlanmadığını belirtmeliyiz. Ayrıca PlayStation 4 platformlarına çıkacak o kadar çok birinci parti oyun bulunuyor ki, Days Gone oyununu beklerken, bu oyun konsolunun kullanıcılarının canlarının sıkılması biraz zor gibi görünüyor.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here