Ana sayfa Haber Days Gone için çıkış tarihi açıklandı!

Days Gone için çıkış tarihi açıklandı!

0

PlayStation 4 konsoluna özel olarak geliştirilen zombi oyunlarından bir tanesi olan Days Gone, şu an bizleri pek heyecanlandıramıyor ama dünya üzerinde birçok oyuncu var bu oyun için heyecanlanmış olan. İşte bugün, o heyecanlı oyuncuların günü olabilir çünkü Sony şirketinin patronu, bu oyunun çıkış tarihi hakkındaki ilk detayları verdi. PlayStation Experience 2017 sırasında gelen açıklamalara göre Days Gone, 2018 senesi içerisinde çıkışını gerçekleştirecek. Senenin hangi yarısında, hangi ayında, hangi haftasında, hangi gününde çıkacak, şu an bilemiyoruz ama 2018 senesinde çıkacak olmasını bilmemiz bile oldukça hoş bir şey.

Shuhei Yoshida tarafından yapılan açıklamalara göre şu an Days Gone, baştan sona kadar oynanabilir bir halde ve geliştirici ekipler son düzeltmeler ile uğraşıyor. Oyun, yakında stüdyo içerisinde deneme sürecine girecek. Yani, geliştiriciler ve oyunu test etmek için görevlendirilen insanlar, oyunu oynayacak ve ekibe geri bildirimler verecek. Buna göre de belli düzeltmeler yapılacak. Bunun haricinde, gelen açıklamaların devamına göre Days Gone oldukça büyük bir oyun ve hikayeye oldukça büyük bir önem verilmiş. Tabii bu oyunun bir aksiyon yapıtı olma özelliğini elinden almıyor çünkü Shuhei Yoshida”ya göre oyunda aksiyon mekanikleri bolca var.

Son olarak, öğrendiğimiz bilgilere göre bu oyun ile The Last of Us Part II geliştiricileri arasında birkaç küçük muhabbet dönmüş. Bu muhabbetler, iki oyunun birbirine benzer olması hakkında tabii ki. İki geliştirici de oyunlarını yaparken, farklı yönlere gittiklerinden emin olmak için iletişimde kalmışlar ve oyunculara bu şekilde iki farklı oyun sunmayı planlıyorlar. Tabii oyunların gittikleri yön haricinde, çıkış yapacakları tarih de önemli. Eğer Days Gone, 2018 sonunda piyasaya sürülecekse, bizce The Last of Us Part II kesinlikle 2020 senesinde gelmeli. Tabii Days Gone gerçekten söyledikleri kadar büyük ve etkili bir video oyunu ise.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here