Ana sayfa Haber David Helfgott çılgınlığı devam ediyor !

David Helfgott çılgınlığı devam ediyor !

0
Dünyanın en önemli piyanistlerinden biri kabul edilen ve hayatı Oscar ödüllü Shine filmi ile beyaz perdeye aktarılan şizofreni hastası David Helfgott yine yok satıyor!

İlk konserin biletleri 7 günde bitti! 2. Konser 8 Nisan”da.

Kültür ve Turizm Bakanlığı, İstanbul 2010 Kültür Başkenti Ajansı ve Hürriyet Gazetesi”nin katkılarıyla 6 Nisan 2010″da Aya İrini Müzesi”nde gerçekleşecek olan konserinin biletleri konserden bir ay önce tükenen Helfgott”ın 2. ve son konseri 8 Nisan 2010″da Lütfü Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı”nda yapılacak.

Dünyanın gözü İstanbul”da

Biletleri satışa çıktığı günden bu yana Eric Clapton, The Cranberries, David Guetta ve Lord of The Dance gibi dünyaca ünlü bir çok ünlü grup ve prodüksiyonu geride bırakarak biletix satış listelerinde ilk 4″den geriye düşmeyen David Helfgott”a bu konserlerinde Naci özgüç yönetimindeki 70 Kişilik İstanbul Devlet Senfoni Orkestrası eşlik edecek.
 

Dünyanın çalınması en zor eserlerinden biri kabul edilen ve 12 tedavi görmesine sebep olan Rahmaninov”un 3. Piyano Konçertosunu çalmak için İstanbul”a Hefgott”ın konserleri İstanbulluların yanı sıra dünyanın bir çok önemli tur operatörünün de özel turlar düzenlemesine neden oluyor.

HABERİN DEVAMI İçİN DİĞER SAYFAYA GEçİNİZ

 

 

Yurt dışından talep yağıyor!

Konserlerle ilgili yurt dışı turları organize eden İpek Yolu Turizmin yetkilisi Erkan Aktaş “Helfgott”ın Rahmaninov”un 3. Piyano Konçertosunu” çalacak olması nedeniyle başta İngiltere, Almanya, Fransa ve Yunanistan olmak üzere bir çok ülkeden yoğun bir talep aldıklarını belirtirken gelen talebi karşılamakta zorlandıklarını söylüyor.”
 

8 Nisan Son Şans!
İlerleyen yaşı nedeniyle yaz sonundan sonra konserlerine son verecek olan David Helfgott”ın bundan sonra ülkesi dışında konser vermeyecek olması nedeniyle 8 Nisan İstanbul Konseri kendisini canlı izlemek isteyenlerin son şansı olacak. ücretlerinin 100-300 TL arasında değişen ve Biletix yetkililerince biletlerinin 15 güne kadar biteceği ön görülen konser son yıllarda yapılmış en önemli klasik müzik konseri olma özelliğini taşıyor.

 

 
Albümü 4.000.000″dan fazla sattı!

Helfgott’un ‘The Last Great Romantic, Rahmaninov’ albümü 4 milyondan fazla sattı ve ‘Billboard’ dergisi tarafından en başarılı klasik müzik albümü seçildi.

“Pavarotti futbol fanatiklerine operayı sevdirdi, David de hayatı boyunca hiç klasik müzik konserine gitmeyecek olan insanlara piyanoyu ve klasik müzigi sevdiriyor.
 

Gerçekten de 12 yıl akıl hastanesinde yattıktan sonra hayata karışan bir adamın müziğini hemen hemen herkes merak ediyor. (The Guardian)

Aktör Geoffrey Rush’a ‘En İyi Erkek Oyuncu Oscar’ını kazandıran ‘Shine’ filminde, ruh sağlığı yerinde olmayan, müzik aşığı bir babanın kendi olamadığı müzisyen kimliğini oğlunda yaşatmaya çalışması ve bu süreçte yaşanan dramlar konu ediliyor. Helfgott’un gerçek hayat hikâyesinden alınan bu senaryonun devamında ise, bir konserde, salonun alkıştan yıkıldığı bir anda, David’in yıllar boyu baskılara maruz kalmış beyninin iflasına tanıklık ediyoruz. Bu olay sonrasında 12 yıl akıl hastanesinde kalan David Helfgott, üstün yeteneği ve uğraşısı sayesinde yeniden yaşama dönüyor.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here