Ana sayfa Haber Datateknik’e ISO 20000

Datateknik’e ISO 20000

0
Bilişim hizmetleri ve sistem entegrasyonu konusunda Türkiye’nin teknolojiye yön veren markası Datateknik’in hizmet kalitesi tescillendi. Datateknik; müşterilerine verdiği satış sonrası hizmet ile SGS denetimleri sonucunda ISO 20000 belgesi almaya hak kazandı.

ülker”in de bağlı bulunduğu Yıldız Holding Bilişim Grubu şirketlerinden Datateknik, bilgi teknolojileri alanında uluslar arası bir standart olan ISO 20000 BT Hizmet Yönetim Sistemi belgesine sahip oldu.

çalışmalarımız, ISO 20000″le daha ileriye taşınacak…
SGS denetlemeleri sonucunda, ISO 20000 belgesini almaktan dolayı büyük memnuniyet duyduklarını belirten Datateknik Satış Sonrası Hizmetler Direktörü Ali Kurtul; “Datateknik olarak kazandığımız ISO 20000 standart ile müşterilerimizi doğru anlayıp, en iyi hizmet ve desteği sağlayıp, güvenilir kurumsal destek verdiğimizi bir kez daha gözler önüne serdik. Bu belgeyle ulaştığımız yetkinlikle, hizmet kalitesinin artırılması, yeteneklerin doğru analizi, müşteri ihtiyaçlarının doğru anlaşılması ve müşteri tatmini, çalışan memnuniyeti ve kaynakların verimli kullanımı ile maliyet indirimi amaçlıyoruz. ISO 20000 Datateknik”e lider bilişim çözümleri sağlayıcısı olma yolundaki çalışmalarına önemli bir katkı sağlamasının yanı sıra; hem performans hem de iş süreçlerinde ileri noktalara taşıyacak” dedi.

Bilgi teknolojileri alanında uluslararası bir standart olan ISO 20000 BT Hizmet Yönetim Sistemi belgesine Türkiye’de sayılı firma sahip. BT Hizmet Yönetimi için en iyi uygulama ve süreçlerin tanımlandığı ITIL (Information Technology Infrastructure Library – Bilgi Teknolojisi Altyapı Kütüphanesi) baz alınarak hazırlanan ISO 20000; Servise Düzeyi (SLA) Yönetimi, Servis Raporlaması, Servis Sürekliliği, Kapasite Yönetimi, Konfigürasyon Yönetimi, Olay (Incident) Yönetimi, Problem Yönetimi, Sürüm (Release) Yönetimi gibi başlıkları ele alıyor.
 

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here