Ana sayfa Haber Dassault Systèmes, SOLIDWORKS Education Edition”u duyurdu

Dassault Systèmes, SOLIDWORKS Education Edition”u duyurdu

0

3D tasarım yazılımı, 3D Dijital Modelleme ve ürün Yaşam Döngüsü Yönetimi (PLM) çözümlerinde dünya lideri olan 3DEXPERIENCE Şirketi Dassault SystèmesSOLIDWORKS Education Edition 2014-2015″i piyasaya sürdüğünü duyurdu. 3DEXPERIENCE platformuyla desteklenen en yeni SOLIDWORKS Education Edition; 3D CAD, Simülasyon, ürün Bilgileri Yönetimi, Teknik Haberleşme ve Elektrik Tasarımı
gibic uygulamaları portföyüne eklenen çok sayıda uygulamayla öğrencilerin tasarlama becerilerini geliştiren geniş bir yelpaze sunuyor.

Global SOLIDWORKS topluluğu 100 bin sertifikalı kullanıcı sayısını aşarken, eğitimciler ve yöneticiler SOLIDWORKS eğitim, öğretim ve sertifikalarını öğrencilere geleceğin çalışanları olarak değer katan önemli kazanımlar olarak kabul ediyor.

Dünyanın mühendisler, yenilikçiler ve tasarım liderlerine ihtiyacı var. Entegre SOLIDWORKS Eğitimi 2014 -2015 uygulama portföyü öğretmenlerin verimliliğini artıran, öğrencilerin tasarım süreçlerini kısaltan, ekip çalışmasını geliştiren ve çok sayıda alanda eğitimde üretkenlik sağlayan yeni araçlar ve geliştirmeler içeriyor.

önemli yeni SOLIDWORKS Education Edition eklentilerinden bazıları şunlar;

· Eğitimcilere Bilim, Teknoloji, Mühendislik ve Matematik (STEM) müfredatının geliştirilmesi amacıyla ek destek sağlamak için yeni içeriklerle güncellenmiş öğretim kılavuzları ve dersler. 

·  Yarışmacı ekiplere FIRST Robotics ve LEGO, TETRIX by Pitsco ve MATRIX gibi diğer platformlarda yardımcı olacak robot montaj modelleri kitaplıkları. önümüzdeki öğretim dönemi boyunca geçerli olan yarışma kuralları doğrultusunda daha fazla örnek geliştirilecek;

·  çok kullanışlı bir çizim özelliği olan Path Dimension.

· Zincirler ve konveyör sistemleri gibi modellerin daha hızlı ve daha kolay oluşturulmasını sağlayan bir özelik olan Curve-Driven Patterns

·  Bileşenlerin gerçekçi bir açılmış görünümünü elde etmek ve ürün montaj süreçlerini çizimler ve animasyonlar üzerine daha net ve verimli bir şekilde aktarmak için Assembly Explode.         

·  Ayrıca satılan SOLIDWORKS Electrical,SOLIDWORKS Education Edition’a tamamen entegre edilebilir. SOLIDWORKS Electrical, mühendislik, robotbilim ve diğer disiplin dallarında olan öğrencilerin 2D sistem şemaları ile başlayıp 3D rotalama ve kablo ara bağlantı elemanları ile biten elektrik projeleri oluşturmalarını sağlıyor.

Uygun görülen okullara, öğrencilerinin dersliğin dışında kullanabilecekleri SOLIDWORKS Student Edition lisansları ücretsiz olarak veriliyor. Buna ek olarak SOLIDWORKS Education aboneliği bulunan
okullar bir Sertifikalı SOLIDWORKS Akademik Sınav Sağlayıcısı olabiliyor ve öğrencilerine Certified SOLIDWORKS Associate (CSWA) sınavını alma olanağı sağlayabiliyor.

Bu ay başlayan SOLIDWORKS Eğitiminde yeni bir adım olarak tüm FIRST Robotics ekipleri, SOLIDWORKS Education Edition 2014-2015‘i temel alan ve içeren bir SOLIDWORKS Robotics Sponsorluğu alma hakkına da sahip.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here