Ana sayfa Haber Dark Souls”un remastered sürümü duyuruldu!

Dark Souls”un remastered sürümü duyuruldu!

0

Dark Souls… Karanlıktaki ateşin yanmaya başladığı ve oyun dünyasında bazı taşları yerinden oynatmayı başaran oyun. Her ne kadar From Software öncesinde Demon Souls oyununa imza atsa da Dark Souls ile birlikte firmanın en popüler firmalar arasına girdiğini söyleyebiliriz. İşte Blighttown’da koşturduğumuz Anor lando’da ecel terleri döktüğümüz ve Ash Lake’in atmosferi karşısında büyülendiğimiz Dark Souls’un remastered sürümü biraz önce duyuruldu.

Dark Souls Remastered hangi platformlara gelecek?

Kotaku’nun İngiltere ayağı tarafından sızdırılan bilgilerden sonra oyunun duyurusu da resmi olarak yapıldı. Nintendo’nun klasikleşen Direct sunumlarının bir yenisine biraz önce imza atıldı. Nintendo Direct Mini olarak yapılan bu sunumun en sonunda Dark Souls Remastered resmi olarak Nintendo Switch’e duyuruldu. Nintendo bazı yeni oyunlar ve güncellemeler sonrasında sürpriz bir şekilde Dark Souls Remastered duyurusuna yer verdi.

Daha önce çıkan dedikodularda bu yenilenmiş sürümün daha iyi ışık efektlerine, kaplamalara ve daha iyi bir çözünürlüğe sahip olacağı belirtilmişti. Daha önce serinin 3 oyunu için de Switch dedikoduları çıkmış ama bir açıklama gelmemişti. Bu duyuru muhtemel devam oyunlarının da kapısını açabilir. Oyunun duyurusu her ne kadar Mini Direct sunumunda yapılsa da remastered versiyonunun PC, PS4 ve Xbox One platformlarına da geleceği ayrıyetten duyuruldu. Oyunun Switch’e duyurulması taşınabilir olmasından dolayı beni oldukça heyecanlandırdı. Oyunun 25 Mayıs 2018’de çıkacağını da belirtelim.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here