Ana sayfa Haber Daha “yeşil” LG

Daha “yeşil” LG

0

LG sera gazı emisyonlarını bu yıl 14 milyon ton azalttığını açıkladı

LG Electronics, sera gazı emisyonlarını, geçen yılki 12,9 tonluk rekor düşüşün ardından, bu yıl 14 milyon ton azalttığını açıkladı. LG, bu yeni rakamla birlikte 2009-2020 yılları arasında sera gazı salınımını toplam 200 milyon ton azaltmayı hedefliyor.

LG, çevre dostu sürdürülebilir büyüme hedefine yönelik “Green 2020” isimli programının bir parçası olarak, sera gazı emisyonlarının indirgenmesinde, geliştirilmiş üretim süreçlerinin yanı sıra, aynı zamanda son kullanım aşamasında ortaya çıkan CO2 emisyonlarının önemli oranlarda düşmesini sağlayan üstün bir lojistik sürecinden ve ürünlerinin yüksek enerji verimliliğinden de faydalanıyor.
 

LG”nin “Green 2020” programı, üretim tesislerini, üretim süreçlerini ve genel operasyonlarında ve enerji yönetiminde sera gazı emisyonlarının azaltılmasını kapsıyor. örneğin, nemlendirme cihazlarının daha verimli kullanılması, eski su ısıtma sistemlerinin yenilenmesi, atık yan ürünlerin yeniden kullanılması suretiyle tesislerini daha da iyi yöneterek, sera gazı emisyonlarını önümüzdeki yıllarda daha da azaltmayı hedefliyor.

 

 

 

 

Hedeflenen enerji tasarrufunun büyük bir bölümü tüketici ürünlerinin daha verimli hale getirilmesi neticesinde sağlanıyor. Enerji tasarruflu LED televizyonlar ve klima cihazlarının yanı sıra, LG”nin çevre dostu buzdolaplarının ve çamaşır makinelerinin de dahil olduğu ürün gamının da katkısıyla bu yıl sera gazlarını yüzde 8 daha azaltmayı planlayan LG, böylelikle enerji tasarruflu tüketici teknolojilerine daha fazla odaklanmak suretiyle bu konudaki başarısını bir adım daha ileriye taşıyacak.
 

LG Electronics”in Teknolojiden Sorumlu Başkanı Dr. Skott Ahn, “Bu başarıyı çevre dostu teknolojilere yönelik ısrarlı çabalarımıza borçluyuz. 200 milyon tonluk nihai hedefimize beklediğimizden daha çabuk ulaşacağımızdan eminiz. Aynı zamanda da, LG”nin faaliyet gösterdiği her alanda tüketicilerin yaşamına gerçek yenilikler katmaya devam edeceğiz” dedi.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here