Ana sayfa İnternet Daha sportif YouTube

Daha sportif YouTube

0

Video playlaşım sitesi spor içeriklerini geliştiriyor

YouTube eksiklerini gidermek için hummalı bir hazırlığa girdi. Dev video paylaşım sitesi, spor alanındaki eksikliklerini gidermek için düğmeye bastı.

YouTube’a gelen eleştiriler arasında gittikçe öne çıkan en önemli konu. spora az yer verildiği yönündeydi. Şirket sonunda bu durumu değiştirmeye karar verdi ve özel anlaşmalarla spor ile ilgili içeriği arttırmak için düğmeye bastı.

YouTube, sportif konulardaki içeriği SportAccord’dan alacağı destek ile arttıracak. üstelik yeni açılacak bir kanalda yayınlanacak olan sportif içerik sadece en popüler spor dalları ile sınırlı kalmayacak ve atletizm, kayak ve bisiklet gibi daha az takip edilen spor dallarına da yer verilecek. Dünya çapında 100’den fazla spor federasyonunun bir araya gelerek oluşturdukları SportAccord ise YouTube özel bir şekilde yer almak için kesenin ağzını açmak zorunda kalacak.

Bu anlaşma hem YouTube’un spor ile ilgili içeriğini arttırmayı sağlayacak, hem de Google’ın 1,65 milyar dolar ödediği sitenin gelirlerinin biraz daha arttırması sağlanmış olacak.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here