Ana sayfa Donanım Daha ince fotoğraflar için: Sony NEX-C3

Daha ince fotoğraflar için: Sony NEX-C3

0

Sony, fotoğraf makinesi sektöründeki kozu olan NEX serisini güçlendirmeye devam ediyor
 

Sony NEX 3 segmentine eklediği son dijital fotoğraf makinesi olan NEX-C3, selefine kıyasla daha ince bir yapıya sahip. Dünyanın en küçük ve en hafif kompakt sistem kamerası olarak lanse edilen NEX-C3, 16.2 megapiksele kadar fotoğraf çekebiliyor. Kullandığı sensör ise APS-C CMOS. Bu da, NEX-C3’ün DSLR’larla yarışabilecek teknik yeterliliğe sahip olduğunun adeta bir göstergesi. ISO aralığı 200 ile 12800 arasında değişen NEX-C3, düşük ışık alan bölgelerde bile noise, yani gürültüye yol açmadan net fotoğraflar çekebilmeye olanak sağlıyor. 2011 Temmuz’un son günlerinde piyasaya sürülmesi beklenen NEX-C3’ün 720p HD video çekme özelliği de bulunuyor. Hafif olması dolayısıyla hemen her yerde rahatlıkla yanınızda taşıyabileceğiniz bir ürün olmaya aday.
sony nex 3
Oynatılabilir LCD ekrana sahip olan NEX-C3, kullanıcıya hemen her alanda rahat bir kullanım deneyimi vadediyor. Geniş LCD ekrana sahip olması ise bir diğer önemli avantajı. Dijital fotoğraf makinesinin arka panelinde en fazla yeri LCD ekran kaplıyor. Butonlar ise son derece sade ve işlevsel. Bu da kullanım kolaylığı anlamına geliyor.
sony nex 3
NEX-C3, içerisinde barındırdığı fotoğraf efektleriyle de, çektiğiniz fotoğrafların eğlenceli hale gelmesine sebep olacak gibi görünüyor. Zira normal efektlerin yanı sıra, eğlenceli fotoğraf efektleri de barındırıyor olacak. Lens değiştirilebilir yapıda olması ise NEX-C3’ün sadece amatör fotoğrafçılar için değil, profesyonel fotoğrafçılar için de uygun olduğunu gösteriyor. Yalnızca 225 gram ağırlığında olan NEX-C3’ün resmi fiyatı ise henüz belli değil. ürünün piyasaya tahmini çıkış tarihi ise Temmuz sonu.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here