Cyberpunk 2077: İlk 48 dakikanın 4K oynanış videosu

0

Önceki haberlerde de bahsettiğimiz, The Witcher serisinin yayıncısı CD Projekt, E3 2018 şovunun yıldızlarından olan sıradaki oyunu Cyberpunk 2077 ile ilgili bir video paylaştı. Bu video 48 dakika uzunluğunda. Bizlere bu videoda fütüristik bilim-kurgu açık dünya oyunu hakkında demosu ile fikir edindiriyor. CD Projekt, önce bu demoyu canlı yayında Twitch kanalında daha sonra da YouTube kanalında 4K formatında paylaştı.

2015 yılında çıkan The Witcher 3, CD Projekt ve Projekt Red oyun yapım bölümüne çok büyük para kazandıran bir RPG  olmuştu. Hatta diğer açık dünya oyunlarına ilham kaynağı oldu da diyebiliriz. Bu başarıdan üç yıl sonra Cyberpunk 2077 geliyor ve fütüristik bir konsepte sahip oyun geliyor. Bu oyun Doğu Avrupa Folkloru yerine tekno distopyan klasiklerden; yani Bladerunner, Ghost in the Shell gibi kurgulardan ilham alan bir oyun olacak.

Bu demoda bir sürü silah ve patlama var. Bir sürü gelişmiş gelişmiş insanlar (robotik, biyonik) patlama, silah ve tam kararında neonlu sahneler var. Oyunun çıkış tarihi kesin değil. Fakat oyunun mevcut nesildeki oyun konsollarına ve PC’ye çıkacağı bildirildi. Yani bu deneyime bir iki sene içinde ulaşacaksınız.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here