Ana sayfa Haber Curved tasarım beyaz eşyalara uygulanabilir mi?

Curved tasarım beyaz eşyalara uygulanabilir mi?

0

Samsung‘un çok etkili kullandığı ve yakın zamanda ana-akım yapacağı yavaş yavaş belli olan, Curved tasarım dili, prensibi, iddialıyım ki aynı şekilde beyaz eşyalara da kullanılmalıdır. İhtiyaç doğrultusunda (geniş iç hacim, az yer kaplama) en çok evin anneleri için, eğlence için kullanılmasındansa çözüm üretmek adına kullanılırsa beyaz eşya sektöründe bu tasarımı uygulayan firma, lider ve dominant olur. Bu tasarımın yarattığı avantajları daha önce Samsung Curved UHD TV ile ilgili yazdığım tasarım yazısında belirtmiştim.

Kısaca tekrar özetlemem gerekirse, Curved anlayış, kendi alanı içerisinde düz veya dikdörtgen tasarıma göre daha fazla genişlik ve daha fazla kapasite yaratır. Buna örnek olarak İngiltere’deki Wembley Stadyumu’nu göstermiştim. Tasarımcılar, daha az alana daha fazla taraftar sığdırabilmek adına kavisli tasarım uygulayarak ortam problemini çözmüşlerdi.

Mutfakla çok iç-içe yaşayan kişiler bilir ki; bir beyaz eşyanın – özellikle buzdolabı- iç kapasite bu ürünler için diğer ev aletlerine oranla daha önemlidir. Buzdolaplarının iç hacimleri günümüzde 550-600kg’ye ulaşmışken, bu oran Curved tasarım ile sağlanıyorken daha az yer kaplayan bir buzdolabı tasarlanabilir.

Evet, kesinlikle Samsung ve LG’nin Curved tasarımı buzdolaplarına ve diğer beyaz eşyalara uygulanmalıdır. Bu sayede bu ev eşyalarının boyutları küçülür (kapasitesi azalmadan), enerji tasarrufu sağlanır bununla birlikte evlerde daha fazla alan yaratılmış olur. Elbette bunun, reklam boyutunu da işin içerisine katmalıyız.

çorbada bizim de tuzumuz olsun, böyle bir ev eşyası tasarlandığında eşyanın adı Freddie Mercury olsun. örneğini verdiğim Wembley Stadyumu, Freddie Mercury’nin en sevdiği stadyumdu.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here