Ana sayfa Oyun CS:GO artık ücretsiz ve Battle Royale moduna sahip!

CS:GO artık ücretsiz ve Battle Royale moduna sahip!

0

Valve tarafından açıklanan yeni oyun modu Danger Zone, hızlı bir oynanış tarzına sahip battle royale türü olarak karşımızda. CS:GO taktikleri ve donanımıyla oynanacak bu mod, herkesin ilgisini daha iyi çekebilsin diye Counter Strike: Global Offensive artık ücretsiz.

Danger Zone moduna dönecek olursak, oyun 16 kişiyi tekli, 18 kişiyi ise ikili veya üçlü olarak barındırıyor. CS:GO ile tamamen aynı silah davranışı ve hasarına sahip olan mod, yaklaşık 10 dakikalık seanslardan oluşuyor.

Yeni mod CS:GO mekaniğine birkaç ekleme yapmayı da ihmal etmiyor. İşte o özellikler:

  • Her oyuncu geliştirilebilir özel bir tablet cihaz taşıyor ve bu cihazla diğer oyuncuları takip edebiliyor ya da limitli bir satın alım menüsüne ulaşabiliyor.
  • Oyun sadece bıçakla başlıyor. Havadan gelen dronlar satın alınan silah ve ekipmanları direkt olarak konumunuza getiriyor.
  • Her oyuncu başlangıçtan önce herkese açık olarak bir iniş alanı işaretliyor.
  • Oyun alanında para bulunabilecek ve yine alanlardaki rehineler kurtarma bölgelerine taşınabilecek.
  • Şuan sadece Blacksite adlı bir harita mevcut. Harita boyutu CS standartlarında devasa fakat Battle Royale standartlarında küçük.
  • Harita altıgen bölgelere ayrılmış şekilde ve bölgeler rastgele şekilde hava bombardımanına tutuluyor.
  • Mühimmat son derece az. Satın alınan silahlar bile üzerinde neredeyse hiç mermi olmadan geliyor.
  • CS:GO’da satın aldığınız silah kostümleri bu oyunda da sizinle beraber.

Battle royale çılgınlığını bırakıp CS:GO’nun ücretsiz olması konusuna dönersek, Valve bu konuda kendisine son derece güveniyor diyebiliriz. VACnet adlı makine öğrenmesi temelli anti hile motoru, yeni sezonda şüphesiz çok iş yapacak. Oyunu daha önce parayla alan oyuncular, kendileri gibi sadece parayla alan “Prime” oyuncularla eşleşecek. Ücretsiz girenler ise kendi aralarında eşleşecek. VACnet’in de çalışmasıyla beraber bir oyuncu sistemden atıldığında yeni bir hesap açsa bile bir daha aynı oyuncularla karşılaşamayacak.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here