Ana sayfa Haber Crytek Türkiye”den önemli açıklama: Oyuna devam

Crytek Türkiye”den önemli açıklama: Oyuna devam

0

Crytek’in global anlamda ekonomik bir skıntı yaşadığı, en azından bunun duyumları biliniyor. 2 yıldır firma bazı gitgeller yaşasa da oyun geliştirmeye devam edeceğini sürekli belirtiyor. Daha önceki haberlere göre Frankfurt ofisindeki ekonomik sorunsallar nedeniyle çalışanların ödenek alamadığı haberleştirilirken avrupa’nın çeşitli yerlerindeki ofislerinden de benzer gündemler oluştu. Lakin Crytek’in geçtiğimiz gün yayımladığı basın açıklamasında ise firmanın geliştiriciliğinin devam edeceği altı çizile çizile anlatılıyor.

Crytek bu değişikliklerin bir parçası olarak Frankfurt ve Kiev stüdyolarında Premium markaları için “oyun geliştirmeye” odaklanacak. CRYENGINE, firmanın temel direği olarak kalacak, firmalara ve bağımsız stüdyolara motorla ilgili düzenli güncellemeler yapmaya devam edecek. Diğer “geliştirici ofisler” ise bundan böyle Crytek bünyesinde kalmayacak.

Yayıncı ofis Crytek İstanbul Ofisi ise her zamanki gibi yayıncılık odaklı operasyonlarını yürütmeye devam edecek ve Türkiye pazarında gittikçe güçlenen Warface’i oyuncularıyla buluşturmaya devam edecek.

Crytek İstanbul iş ortakları ve yayıncılığını yaptığı oyunları sevenlerin bu konudaki şüphelerini gidermek için, Crytek’in geleceği adına almış olduğu bu önemli kararı siz değerli basın mensuplarıyla paylaşmayı arzu ettik.

 

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here