Ana sayfa Oyun Crytek Texas Stüdyosu ile Amerika’ya ayak bastı!

Crytek Texas Stüdyosu ile Amerika’ya ayak bastı!

0

Oyun teknolojilerinin lokomotifi Crytek, açtığı Kuzey Amerika stüdyosu ile yeni fırsatların peşinde…

Crytek dünya çapındaki dokuzuncu stüdyosunu ABD”nin Teksas eyaletindeki Austin şehrinde açacağını duyurdu. Şirketin ilk ABD merkezli stüdyosu olan Crytek USA Corp., oyun, oyun teknolojileri ve iş geliştirmeye yönelik heyecan verici yeni imkanları değerlendirmek üzere özel olarak konumlandırıldı.
 
Crytek CEO”su Cevat Yerli konuyla ilgili olarak, “Crytek”in Kuzey Amerika”daki oyuncular ve iş ortaklarıyla her zaman özel bir ilişkisi oldu. Dolayısıyla ABD”de kalıcı bir yapılanmaya gitmemiz bu sürecin doğal bir parçası” diyerek, şu şekilde devam etti: “Austin”deki yeni stratejik merkezimizde, David Adams ve 35 kişilik uzman oyun geliştirici kadrosunun yapacağı çalışmalar bizi fazlasıyla heyecanlandırıyor. CryENGINE teknolojimizin de yardımıyla, kurduğumuz bu yeni ekibin benzersiz oyun deneyimleri yaratacağına inanıyoruz.”

Geçtiğimiz günlerde açılışı yapılan Crytek İstanbul”a, Crytek USA Corp. ofisinin de eklenmesiyle birlikte, dünyanın önde gelen oyun geliştirici ve yayıncısı Crytek, Avrupa, Asya ve Kuzey Amerika olmak üzere artık üç kıtada varlığını sürdürmeye devam edecek.

 

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here