Ana sayfa Haber Crytek”te yine ekonomik sorunsallar: Maaşlar yatmıyor

Crytek”te yine ekonomik sorunsallar: Maaşlar yatmıyor

0

Crytek, 2 yıl önce anlamsız masrafları nedeniyle çalışanları tarafından protesto edilmişti ve o dönem içerisinde firma bazı finansal problemler yaşıyordu. Bunun önlemi olarak Crytek’in yöneticileir, çalışan kadrosu için çekler hazırlamış, kaynaklardaki gelişmelere göre bu çekler karşılıksız veya borçların altında hazırlanmış. Mali sıkıntıların ana ofis olan Almanya-Frankfurt olması da firmanın gerçekten finansal sıkıntılardan geçtiğinin bir işareti. Bu tip haberler direkt olarak firma çalışanları tarafından anonim olarak haber sitelerine sızdırılıyor, bu kişiler işlerinden olmamak adına veya herhangi bir mobbing görmemek adına isimlerini gizli tutuyorlar.

Henüz çıkan dedikodulara göre Crytek’in genel olarak yazılım ağırlıklı çalışan diğer ofisi, Budapeste ve Sofya ofisleri de yerel olarak ekonomik problemler yaşıyorlar, çalışanlar maaşlarını alamamakla birlikte Crytek’in yönetici kadrosu, finansal durumla ilgili herhangi bir bilgiyi, çalışanlarıyla paylaşmıyor. 

Anonim çalışanların ifadelerine göre çalışanlar 2016’nın genelinde maaşlarını alamadılar veya eksik aldılar. Crytek yöneticilerinin bu konuyla ilgili herhangi bir toplantı ve bilgilendirme yapmamalarından şikayetçiler. 

özellikle Crytek’in PR firmalarını takip ettik ve bu konuyla ilgili herhangi bir tekzip veya yalanlama bulunmuyor.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here