Ana sayfa Donanım Creative WP-350

Creative WP-350

0

Cep telefonunuzu cebinizden çıkarmadan kablosuz bağlantı ile müziğin sesini açın-kapayın, şarkı atlatın ya da görüşme yapın.
 

Bluetooth bağlantı özellikli Creative WP-350, öncelikle estetik bir tasarımı, kullanışlı ve rahatlık hissini uyandıracak şekilde kulaklarınıza yaklaştırıyor. Size temas eden yumuşak deri kulaklık; yüzeyi terletmeyen, ergonomik, rahatsız etmeyen sonuçlarının yanında kulaklarınızı gerektiği kadar çevreliyor. Ayrıca kontrol mekanizması sayesinde örneğin; müzik dinlerken herhangi bir dış sesi duymak istediğinizde kulaklığın herhangi birini maksimum 45 derece dışa doğru döndürerek kulağınızla kulaklık arasında dış sesi duymanız için gerekli olan boşluğu yaratabiliyorsunuz. Kulaklığın baş yaslama tasarımı, kullanım sırasında rahatlık sağlayan yumuşak bir malzemeye sahip. Bazen Creative WP-350″nin bütün hakindeki “rahat kullanımı”, üzerinizde karşı konulmaz bir uyku gelişi gibi bir takım sonuçlar bırakabilir.
 
bluetooth kulaklıklar
 
WP-350, 34 mm büyüklüğündeki sürücülerle bas seslerde yüksek verim sağlıyor. Bu sürücüler Neodymium adlı bir bileşikle sarılmış. Bu materyal Boeing”in uçakları, Honda”nın ürettiği hibrit otomobiller ve rüzgâr türbini gibi üst düzey endüstriyel ürünlerin ihtiyacı olan güçlü manyetik sahaların tasarımında kullanılıyor. Neodymium sürücüler, kulaklık için en gerçekçi sesler ve bas efektleri anlamına geliyor. Ayrıca bu sürücü materyali, ileri gürültü önleme ve ses-konuşma teknolojisi ClearSpeech Engine ile kombine edilmiş ve bu kombinezon kulaklıktaki ses teknolojisinin ileri düzeyini ortaya koyuyor. WP-350″deki manyetik alana bu materyal etkisinin, özellikle akustiğe önemli katkı oluşturması durumu, testimizdeki en önemli bulgular arasında yer aldı.

 

üründe frekans aralığı 18 Hz 22 kHz ve etkileyici ses çıkış niteliklerinin yanında örneğin cep telefonunuz için Bluetooth kulaklık olarak kullanılabiliyor. Creative WP-350 için tasarlanan Apt-X codec ile müzik akışı uyumlu stereo Bluetooth cihazlardan kolaylıkla ses akışı sağlanıyor. WP-350, sahip olduğu omni-directional mikrofon ile iletişim uygulamalarınızla da yanınızda olmayı başarır. Bluetooth kablosuz kulaklıktaki görünmez mikrofon yardımıyla cep telefonunuzda görüşme yapabilirsiniz. Ancak bu görüşmelerde sizin için mükemmel ses deneyimi durumu telefonun diğer ucundaki kişi için geçerli olamıyor. Kulaklıktaki mikrofon yapısının bulunduğunuz ortamdaki dış sesi karşı tarafa az da olsa iletiyor oluşu bir eksi puana neden oluyor. Bluetooth 2.1 protokolünü destekleyen ve 8 metre alan içinde Bluetooth”u etkin biçimde bünyesine taşıyan Creative”in yeni ve şık kulaklığının lityum-iyon, 3.7V, 240mAh bataryası yaklaşık 1 saat süren şarjın sonunda doluyor ve yaklaşık 9 saat dinleme, 9,5 saat konuşma sunabiliyor.
 
creative wp-350
 
Ancak ortalama 8 saatlik kullanımda özellikle hareketli olduğunuzda örneğin; koştuğunuzda, ses bazen 1 saniye gibi kısa sürelerle kesilebiliyor. Kulaklıktaki medya oynatma tuşlarıyla uzaktan kumanda işlevi de görüyor. Cep telefonunuzu cebinizden çıkarmadan sesi açın kapayın, şarkı atlayın ya da görüşme yapıyorsanız konuşmayı bitirin. Ayrıca dinlediğiniz müziği durdurup telefonla konuşmaya kesintisiz ve kolayca geçebilirsiniz. Kristal berraklığında telefon görüşmelerinin keyfini çıkarmanızı sağlayan WB-350 ayrıca, ClearSpeech Engine teknolojisi ile arka plandaki gürültü bastırır ve hatta arka planda gürültü varsa konuşma sesini artırır. Etkileyici bir kompakt-mobil aygıtta gelişmiş bir teknoloji özelliği daha! Creative ZiiO 7, ZiiO 10, yeni Apple Mac mini ve iMac gibi Apt-X audio codec özelliğine sahip cihazlardan Hi-fi müzik ve filmde seyredilebilen cihazın ağırlığı 108g.
www.creative.com.tr

Fiyat: 210 TL
TASARIM: 5
KULLANIM: 5
PERFORMANS: 4
Puan: 87

Artılar:
+ Kablosuz tasarım
+ Net ve yüksek ses çıkışı
+ Apple uyumluluğu ve Hi-Fi müzik dinlenebilme

Eksiler:
– Görüşmelerde karşı tarafa dış ortam sesinin iletilmesi

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here