Ana sayfa Donanım Creative”den gezegendeki en akıllı kulaklıklar

Creative”den gezegendeki en akıllı kulaklıklar

0

Sound Blaster EVO ZXR ve EVO ZX, dahili SB-AXX1 ses çipiyle, değişime öncülük ederek akıllı kulaklıklar olarak piyasaya giriş yapmaya hazırlanıyor

Yeni duyurulan Evo Serisinin dört modelinden en dikkat çekici olan ikili Creative Sound Blaster Evo ZxR ve Evo Zx modelleri ilk defa çok çekirdekli ses işlemcisi (SB-AXX1) kullanılarak üretilen kulaklıklar olma özelliğini taşırken, kaliteli sürücülerle birleşen bu işlem gücü sayesinde,kulaklıklar,müzik,film,oyun ve iletişim teknolojilerinde sıradışı bir kaliteyi vadediyor.

Bildiğimiz gibi günümüzde en çok akıllı telefonlar ve akıllı cihazlar kullanılıyor. Evinizde çok gelişmiş bir ses kartınız, ses sisteminiz olsa bile bunları yanınızda taşıma şansınız yok. Bu noktada Evo ZxR ve Evo Zx, akıllı cihazınızdan yüksek ses performansı almanız için devreye giriyor. Akıllı cihazınızla kulaklığınız arasına ses kartı teknolojisi giriyor ve kolay kullanılabilir mobil uygulaması sayesinde özelleştirmenize imkan veriyor.
 


Sound Blaster EVO serisi birçok kolay bağlanma seçeneğiyle beraber geliyor:

1-Yüksek Kaliteli Kablosuz Bağlantı
aptX ve AAC Bluetooth ses kodekleri sayesinde, yüksek kablosuz ses kalitesi ve çok düşük bir gecikme sunuyor.

2-NFC – Dokunun ve Bağlanın
Yeni nesil NFC teknolojisiyle sadece dokunun ve bağlanın.

3-Wired – USB ve Analog
Kablosuz bağlanmanın yanında isterseniz USB ile ya da 3,5 mm analog bağlantı ile de bağlanabilirsiniz.

özelleştirin
Sound Blaster Evo ZxR ve Zx, “Sound Blaster Central™” uygulamasıyla sadece PC ve Mac”te değil, Android ve IOS platformlarında da “SBX Pro Studio” ve “CrystalVoice” özelliklerini kullanabilir, ayarlarınızı istediğiniz gibi özelleştirebilirsiniz. Ayrıca bu uygulama sayesinde kulaklıkların performansları da artacaktır. Bunun yanı sıra, kulaklık üzerinden manuel olarak da ses kontrolü yapabilir, SBX efektlerini açıp kapatabilirsiniz.

 

 

Tasarım
Evo serisi şık tasarımı, Sound Blaster”a özel altıgen yapısı,led ışıkları,rahat ve dayanıklı yapısıyla da dikkat çekiyor.
Evo ZxR ve Zx”in Akıllı Teknolojileri
Evo ZxR ve Zx, Sound Blaster Ses Kartlarınızdan alıştığınız SBX Pro Studio ve Crystal Voice teknolojilerini, kulaklıklarınıza getiriyor.


SBX Pro Studio özellikleri:

• SBX Crystalizer – Oyun, film ve müzikler için düşük ve yüksek frekansları düzenleyerek, sıkıştırılmamış ve gelişmiş bir ses sağlar.
• SBX Surround – özellikle oyunlarda ve filmlerde farkını hissedeceğiniz 360 derece surround ses efektleri yaratır.
• SBX Smart Volume™ – özellikle müzik dinlerken seste oluşabilecek seviye değişikliklerini dengeler.
• SBX Dialog Plus – Müzikler ve filmler için diyalogların çok daha temiz duyulmasını sağlar.
• SBX Bass – Düşük frekans tonlarındaki kayıp boşlukları doldurarak, daha iyi ve tok bass sesleri almanızı sağlar.

CrystalVoice özellikleri:

• Acoustic Echo Cancellation – Ekoyu engeller.
• Noise Reduction – Arka planda rahatsız edici sesler olmasına rağmen, konuşan kişinin sesinin karşıdan rahatlıkla duyulabilmesini sağlar.
• Voice Focus – Bu muhteşem ve sıradışı özellik sayesinde yüzününüzün etrafında oluşturulan akustik alanın dışındaki sesler karşı tarafa iletilmeyecektir.
• VoiceFX- Değişik ses efektlerini kullanabilir veya değişik karakterlerin sesiyle konuşabilirsiniz.

Serinin Diğer Modelleri; Sound Blaster Evo ve Sound Blaster Evo Wireless

Evo ailesinin üst seviye 2 modeli olan Evo ZxR ve Zx”ten sonra ise, daha ekonomik çözüm sunan Evo ve Evo Wireless modelleri geliyor. Bu iki modeli diğerlerinden ayıran en temel fark, dahili ses işlemcilerine sahip olmamaları. Yine de 40 mm.lik driverları ile tatmin edici ses sunan bu iki modelle kablosuz (Evo Wireless modeli için) , USB ya da 3.5 mm analog bağlantılarıyla, PC/MAC ya da akıllı cihazlara bağlanabilir ve ses kalitesinin keyfini sürebilirsiniz.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here