Ana sayfa Donanım Çözüm budur

Çözüm budur

0

Akıllı telefonlarda büyüyen ekran boyutları, gelişen RAM büyüklükleri ve hafıza kapasitesi üreticilerin kullanıcılarına sunduğu temel özellikler arasında oldu. Buna rağmen, kullanıcılar halen batarya sürelerinden ve şarj sıkıntılarından mağdurlar. Sadece kullanıcılar değil, kullanıcıların sıkıntılarına çözüm bulamayan satıcılar da bu konuda epey mağdurlar.

Problem, ekran boyutlarının, RAM’lerin ve hafıza kapasitesinin büyümesi ile akıllı telefonların gittikçe daha fazla enerji harcaması olarak temellendiriliyor.  Elbette üreticiler de konu ile ilgili mücadele sağlasalar da sağladıkları altyapı bir türlü bataryaları tarafından desteklenemiyor. 

İşte bir Kickstarter girişimcisi bu yönde artık çok temel bir tasarım ile bu probleme el attı. Günlük kullandığımız AA piller ile akıllı telefonları şarj edebilen adaptör, an itibari ile Kickstarter‘dan destekçilerini buluyor.  Görünüşe göre artık Oivo adı verilen şarj aleti kullanıcıların “imdat”ına yetişecek.

 

Akıllı telefonlara zarar vermeyecek şekilde tasarlanan mıknatısların yarattığı manyetik akımlar, piller aracılığı ile güç sağlayıp cihazları şarj ediyor. Şarj aleti şu sıralar iPhone 5 ve iPhone 5S‘ler ile test ediliyor. Test edilen yeni şarj aletleri şimdilik sadece iPhone uyumlu ve geliştiriciler cihazı iPhone 6‘nın çıkışına yakın bir zaman içerisinde söz konusu şarj çözümünü piyasaya sürmeye hazırlanıyorlar.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here