Ana sayfa Haber Cortana artık sadece bir uygulama değil

Cortana artık sadece bir uygulama değil

0

Geçtiğimiz hafta, Apple Siri‘yi bir masaüstü uygulaması haline getirmek gibi bir karar almıştı. Görünüşe göre, Windows 8.1‘in faydalı yapay zekası Microsoft tarafından Windows 9 için de geliştiriliyor. Elbette Cortana ile ilgili alınan karar sadece bununla da kalmadı.

Microsoft ile ilgili bir haberimizde, firmanın Cortana’ya fazlasıyla güvendiğini ve geleceğini de Cortana‘ya bağlı olarak gördüğünü yazmıştık. Microsoft, Cortana ile ilgili planlarını tamamladı ve artık Cortana sadece bir uygulama olmayacak. Microsoft Xbox platformuna, Surface Pro cihazlarına – Microsoft Surface Pro‘lara -firma bu cihazı, Macbook Air’lere rakip olarak görüyor- uygulanacak. Son olarak da Cortana en yeni hali ile bahar mevsiminde bilgisayarlarımızda olması beklenen Windows 9′da karşımıza çıkacak.

 

 

Windows 9 ile ilgili en çok çıkan dedikodulardan bir tanesi şüphesiz ki; “başlat” düğmesinin olup olmayacağı. Microsoft çok akılcı bir şekilde kamuoyunu meşgul etti ve karşımıza bu dedikoduların gölgesinden hiç kimsenin beklemediği bir Windows 9 hazırlama isteği var.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here