Ana sayfa Mobil Corning Gorilla Glass 6 ile telefonlar defalarca yere düşse* de kırılmayacak!

Corning Gorilla Glass 6 ile telefonlar defalarca yere düşse* de kırılmayacak!

*Firmaya göre 1 metre yükseklikten 15 defaya kadar

1

Akıllı telefonlarda kullanılan camların en büyük sağlayıcısı Corning, yeni nesil Gorilla Glass 6 koruyucularını tanıttı. Tipik olarak cihazların sadece ön tarafında kullanılan bu tür camlar, yeni modellerde arka tarafı korumak için de bulunuyor.

İlgili Haber: Corning’ten yüksek hızlı USB kablo

Her yıl olduğu gibi bu yıl da öncekine göre daha iyi iddiasıyla bir cam tanıtan firma, Gorilla Glass 4’te “1 metre yükseklikten düşmelerin %80’inde kırılmaz” iddiasını sunuyordu. Gorilla Glass 5 ile dayanıklılık “1,6 metre yükseklikten düşmelerin %80’inde kırılmaz” şeklinde güncellenmişti. Yeni model Gorilla Glass 6 ile firma bu kez duruma bakış açısını değiştirdi. Yeni cam artık “1 metre yükseklikten 15 defaya kadar düşmeye dayanıklı” şeklinde tanıtılıyor. Bu düşme testlerinin hepsi sert beton yüzey üzerinde yapılıyor.

Akıllı telefon camları bir ya da iki kez düştüğünde kırılmasa da her ufak düşüşte meydana gelen minyatür hasarlar zamanla gövdeyi hassaslaştırıyor. Bu hasarlar, bir sonraki düşüşte kendini gösteriyor ve cam kırılıyor. Corning yeni camıyla bu soruna odaklanarak kullanıcı deneyimini artırmayı hedefliyor.

Yeni camla korunan akıllı telefonların önümüzdeki birkaç ay içinde piyasaya sunulmaya başlanacağı tahmin ediliyor.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here