Ana sayfa Haber CorelDraw Graphics Suite X8 yazılımı yayımlandı

CorelDraw Graphics Suite X8 yazılımı yayımlandı

0

Masaüstü yayıncılık sektöründe çalışan kişilerin, Windows 10’un yayımlanmasıyla birlikte uyumluluk sorunu “sorun” haline geldi ve bu konuda yeni paketler sağlanarak sorunun üstesinden gelinmeye çalışıldı. CorelDRAW Graphics Suite yazılımının yeni hali, X8, bugün itibariyle duyuruldu ve Windows 8.1 ile Windows 7 sürümlerinde sorunsuz çalıştığı belirtiliyor ayrıca Windows 10’un da tüm nimetlerinden faydalanacak.

Yazılımın içeriğinde bulunan öğretici paketlerle, CorelDRAW konusunda eğitimsiz olsanız dahi, bu öğretici paketlerle kısa zamanda programa alışabilir ve nesnelerle faydalı bir şekilde çalışabilirsiniz. 

Corel ürün, Grafik ve üretkenlik Başkan Yardımcısı Gérard Métrailler, yeni sürümü “Yeni X8 sürümüyle, daha hızlı ve akıllı, güçlü bir tasarım ortamı sunarak, grafik profesyonellerinin günlük hayatlarındaki birçok sancılı noktayı ortadan kaldırdık. Tamamen yeni Corel Font Manager gibi büyük eklemelerin yanısıra dramatik olarak geliştirilen Knife aracı gibi yeniliklerle tüm paket, kullanıcıların müşterilerinin talep ettiği profesyonel görünüm ve çıktıyı elde etmelerini kolaylaştırıyor.” şeklinde değerlendirdi. 

Yeni uyumluluk ve destek: Windows 10 için tam olarak iyileştirme ile, yeni çözünürlükten bağımsız çoklu monitörde görüntülemenin, 4K ve daha yüksek görüntüleme desteğinin avantajını yaşayın, Microsoft Surface, Wacom tabletleri ve aygıtları gibi Windows Real-Time Stylus kalem uyumlu tabletlerle çalışın.
Yeni Corel Font Manager: Nihayet sürekli genişleyen font koleksiyonunuzun kontrolünü ele geçirin ve elinizdeki fontları en verimli şekilde kullanın! Fontlarınızı hızlıca inceleyin, yönetin ve organize edin. Hergün, grafik tasarımı, illüstrasyon, yayıncılık, paket tasarımı, tabela tasarımı, reklam ve web sitesi tasarımı için font kullanması gereken profesyoneller için ideal.
Gelişmiş Font filtreleme ve arama: Belirli bir fontu, birden fazla klasörde aramak için zaman kaybetmek zorunda kalmadan, hızlıca bulun. örneğin, “script fonts” veya spesifik bir karakter seti için arama yapın, font listesi bilgisayarınızda arama ile eşleşen tüm fontları görüntüleyecektir.
Gelişmiş Knife Aracı: Herhangi bir nesneyi veya nesne grubunu − vektör, metin ve bitmap – düz, serbest çizim veya Bézier çizgileriyle parçalara ayırın. Parçalara ayırma sonrası oluşan yeni nesneleri üstüste bindirin veya aralarında boşluk bırakın. Bir anahat seçin veya uygulamanın anahat görünümünü en iyi şekilde koruyacak seçeneği otomatik olarak seçmesine izin verin.
Kullanıcılar tarafından talep edilen yeni tasarım özellikleri: Yeni Nesneleri Gizle ve Göster özelliğiyle karmaşık projeleri kolaylıkla yönetin. Copy Curve komutuyla varolan eğrilerin parçalarını kopyalayın, yapıştırın veya çoğaltın ve gölgelerin kenarlarını Gaussian Blur efektiyle yumuşatın.
Yeni ve gelişmiş fotoğraf düzenleme özellikleri: Healing Clone aracıyla sorunlu bölgeleri kaldırın ve gelişmiş Straighten Image ile perspektif deformasyonlarını düzeltin.
Yeni çalışma arayüzü özelleştirme: İşakışınıza uyan bir çalışma arayüzüyle hemen üretkenleşin. Masaüstü ve pencere çerçeve renklerinden sonra, çalışma tarzınıza uyan koyu veya açık bir arayüz seçin, metin ve ikonların boyutunu özelleştirin, masaüstü pencerelerini bir yüzer pencere içinde açın.
Yeni öğrenme araçları: Ayarları kolaylaştıran karşılama ortamı, ürün içindeki öğrenim kaynakları, gelişmiş Hint penceresi ve diğerleri sayesinde hızlıca ayağa kalkın ve hız kazanın. Komple Startup turunu ya da CorelDRAW, Corel PHOTO-PAINT veya diğer grafik uygulamalarımızın önceki sürümlerini iyi bilen kullanıcılarımız için özel ürün turumuzu takip ederek yenilikleri inceleyin.
Paylaşma ve çıktı için gelişmiş destek: Tamamlanmış ürününüzü oluşturmak, hazırlamak ve paylaşmak için en son endüstri standardı dosya formatları ve tasarım özelliklerine güvenin. AI, PSD, PDF, JPG, PNG, SVG, DWG, DXF, EPS, TIFF, DOCX ve PPT gibi formatlar için zengin uyumluluğun avantajını yaşayın. Yeni Border and Grommet iletişim kutusu, bir sayfadan veya seçili nesnelerden bir banner oluşturmanızı sağlıyor. İster logo ve web grafiği gibi küçük ölçekli bir proje, isterse banner ve araba kaplama gibi büyük işlerle çalışıyor olun, CorelDRAW ihtiyaç duyduğunuz çıktıyı sağlayacaktır.
 

Yeni CorelDRAW SDK ve Geliştirici Topluluğu: Yeni CorelDRAW SDK & Developer Community sitesinden destek alarak kendi otomasyon araçlarınızı oluşturun: community.coreldraw.com/sdk.

CorelDRAW Graphics Suite X8 İçeriği:

CorelDRAW X8: Sezgisel vektörel illüstrasyon ve sayfa tasarımı uygulaması
Corel PHOTO-PAINT X8: Profesyonel görüntü işleme uygulaması
Corel Font Manager: Güçlü font yönetimi
Corel PowerTRACE X8: Biteşlemden vektöre dönüştürme uygulaması (CorelDRAW X8 içinde)
Corel CONNECT X8: Content Exchange ve lokal bilgisayardaki dijital varlıklara erişin
Corel Website Creator: Web sitesi tasarım uygulaması
Corel CAPTURE X8: Tek tıklamada ekran yakalama uygulaması
PhotoZoom Pro 4: Corel PHOTO-PAINT programındaki dijital resimleri dışa verme ve büyütme eklentisi

CorelDRAW Graphics Suite X8 ayrıca 10.000 clipart ve dijital resim; 2000 yüksek çözünürlüklü dijital fotoğraf; 1000 OpenType font; 350 profesyonel şablon; 2000 araç şablonu; 1000’den fazla dolgu, çerçeve ve desen; beş saatten uzun süren eğitim videosu ve dahasını içermektedir. 

CorelDRAW Graphics Suite X8 indirme linki ve kaynak:

CorelDRAW

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here