Ana sayfa Yazılım CorelCAD 2017 ile gelen yenilikler

CorelCAD 2017 ile gelen yenilikler

0

CorelCAD 2017″de eski sürüme gelen yeni özelliklerin yanı sıra eski özelliklerin bir kısmı da geliştirildi ve böylelikle kullanıcılara daha iyi bir kullanıcı deneyim sunulmaya başladı.

Geliştirilen ve kullanıcıların hayatını kolaylaştıran özelliklerden biri de mobil uygulama oldu. CorelCAD 2017 kullanıcıları geliştirilen yeni mobil uygulama ile, sahada çalışırken de projelerine ulaşabiliyor ve bunlar üzerinde değişiklikler yaparak projeyi inceleme anında düzenlemeler yapabiliyorlar.

CAD gibi teknik çizimlerin uygulama sırasında birçok zorluk veya farklılık ortaya çıkabilir. Bu sebeple de sahada çalışırken, bu projeleri kontrol etmek ve gerektiğinde bu projeler üzerinde çalışabilmek, projenin daha güvenilir ve hızlı bir şekilde tamamlanmasına da yardımcı oluyor.

Şu an için Android işletim sistemli mobil cihazlar için mevcut olan uygulama üzerinde, yüklediğiniz projelerinizi açabilir, bu projeler üzerinde değişiklikler yapabilir, projelerinize notlar ekleyerek, düzenlenmesi gereken yerleri hızlıca kaydedebilir ve sonrasında dilerseniz masaüstü cihazınız üzerinden projelerinizi düzenleyebilirsiniz.

 

Hızlı sonuçlar almak için masaüstünde kullandığınız CorelCAD 2017″nin özelliklerine Android tabanlı mobil cihazınız üzerinden de ulaşabilir ve masaüstü cihaza ihtiyaç duymadan projelerinizi geliştirebilirsiniz.

Kullanıcılara hareket halinde de çalışma imkanı sunmasının yanı sıra CorelCAD 2017″ye bazı yeni özellikler de eklenmiş bulunuyor. Yeni gelen özellikleri ise şu şekilde sıralayabiliriz.

    •    Yol boyunca desen: Yeni pattern komutları ile beraber, belirttiğiniz nesneleri belli bir yol boyunca kopyalayarak çoğaltabilir ve böylelikle çizimlerinizi daha hızlı bir şekilde yapabilirsiniz.
    •    Merkez çizgi oluşturma: çizgi, yay ve polyline segmentlerinin merkez çizgilerini belirtmek de artık daha kolay bir hale geldi. Merkez çizgiler için bir belirli bir LineStyle”ı otomatik olarak atayabilirsiniz.
    •    Komutlar için otomatik tamamlama: çizimleriniz sırasında komut araması yaparken, CorelCAD 2017 artık otomatik tamamlama özelliği ile ilgili komutları otomatik olarak size sunuyor.
    •    Split Dimension: Birbiriyle çakışan ölçülendirme çizgilerinin uzantılarını keserek çizgileri bölebiliyorsunuz. Daha önceden ayrı olan ölçülendirme çizgilerini de bu özellik ile yeniden birleştirebiliyorsunuz.
    •    Nesne taşıma: ChangeSpace komutu ile başlık boşluğu ya da parça listesi gibi nesneleri layout sayfaları arasında kolaylıkla taşıyabiliyorsunuz.
    •    Edit X Block Attribute: çizimlerinize eklediğiniz blokların, değerlerini Block Attribute özelliği ile düzenleyebilir; miktar, ağırlık ya da diğer özelliklerini görüntüleyebilirsiniz. 

CorelCAD 2017″in, masaüstü cihazlar için Windows ve Mac işletim sistemlerini desteklediğini de belirtelim. Programın sadece mobil uygulaması Android tabanlı cihazlarla çalışmakta.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here