Ana sayfa Donanım Core i3 ve Core i5 işlemcileri yeni yılda geliyor

Core i3 ve Core i5 işlemcileri yeni yılda geliyor

0
Yeni bilgisayarları hayatımıza sokacak olan Core i3 ve Core i5 işlemcilerin tanıtımı yeni yılın ilk haftası yapılıyor. öngörülen ise her iki yeni işlemcinin de çift çekirdekli olması bekleniyor.

öte yandan Intel için bir ilk olacak başka diğer bir gelişme ise, bu iki yonga da, entegre GPU çekirdeğe sahip olacak. Bu çekirdek de “Intel HD Graphics” olarak adlandırılıyor. Yeni grafik işlemcinin üst sınıf ev sineması PC”ler için yeterince iyi olduğu söyleniyor. Ancak yine de üreticiler ayrı bir grafik işlemci ekleyerek performansı daha da garanti altına almak isteyebilir.

Mobil i5 işlemcisinde daha önce masaüstü i5 ve i7 işlemcilerinde karşımıza çıkan Turbo Boost çekirdek hızı aşırtma özelliği yer alıyor. Bu özellik gücü tek bir çekirdekte toplayarak ihtiyaç halinde performansı daha da yükseltiyor. Intel”in Core i3 ve mobil Core i5 işlemcilerini barındıran çeşitli dizüstü ve masaüstü bilgisayarlar şirketin CES öncesinde düzenlediği toplantıda görücüye çıktı. Mobil Core i5 barındıran sistem, Call of Duty 4 oyunuyla oldukça iyi işliyor. Core i3′lü sistemler ise Blu-ray film oynatmada ya da World of Warcraft oyununu desteklemede yeterli görünüyor.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here