Ana sayfa Haber Concept Creator”dan yepyeni OnePlus 5T konsept tasarım videosu

Concept Creator”dan yepyeni OnePlus 5T konsept tasarım videosu

0

Concept Creator, YouTube sayfasında yeni bir konsept tasarımı yayınladı. Bu seferki tasarımda olası bir OnePlus 5T”ye bakıyor olacağız. Tasarımcı yakın bir zamanda modüler Galaxy S9 vizyonunu paylaşmıştı. Şimdi ise OnePlus 5T tasarımı ile karşımızda. Bununla birlikte OnePlus 5T”nin yakın bir tarihte piyasaya çıkma ihtimali de var. Bir çoklarına göre önümüzdeki ay içerisinde çıkacak olan modele dair firma tarafından yapılmış herhangi bir açıklama ise henüz bulunmuyor. Yeni modelin arka yüzünde bir parmak izi okuyucusu bulunacağı, yanlardan kenarlıkların oldukça inceltilmiş olduğu söyleniyordu. Bakalım bu konsept tasarım, söylenti ve sızıntılarla ne oranda uyum sağlıyor.

Yukarıda bulunan videoya bakarsanız, OnePlus 5T”nin arka yüzünün OnePlus 5″inkiyle neredeyse aynı olduğunu göreceksiniz. Tek bir farkla: OnePlus markasının üzerine yerleştirilmiş bir parmak izi okuyucusu. Dışarı doğru çıkıntı yapan ikil kamera düzeneği de yerini koruyor. Telefonun LED ışığı da aynı yerde. Açma/kapama tuşları telefonun sağ köşesinde yer alırken, ses açma kapama tuşu ve bildirim kaydırıcısı ile birlikte sol bölümde konumlandırılmış. Telefonun ön yüzünü çevirdiğimizde çerçevenin ne denli daraltıldığını görüyoruz. Görüldüğü  kadarıyla OnePlus 5″ten daha da ince kenarlıklar. Konsept tasarım bu haliyle OPPO F5″i çok andırıyor. USB-C girişi cihazın altında bulunurken, hoparlör ve 3.5mm kulaklık girişi de aynı konumda yer alıyorlar.

Tasarım haricinde bu görüntüyle ilgili bazı özellikler de paylaşılmış tasarımcı tarafından. Concept Creator”ın OnePlus 5T telefonu 18:9 görüntü oranında 6 inç QHD+ ekrana sahip. Snapdragon 835 64-bit octa-core SoC çip üzerinde çalışan cihazın 20 ve 16 megapiksel kameraları da (f/1.6 ve f/2.6 görüntü aralığında) arka yüzde yer alıyorlar. Gerçek OnePlus 5T”nin 6 inç fullHD+ (2160×1080) ekran, 6GB/8GB RAM, çift kamera özelliklerinde olması bekleniyor. Parmak izi okuyucusunun ise bu tasarımdakine oranla biraz daha aşağıda yer alacağı düşünülüyor.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here