Commvault'un Hypervisor ve depolama ekosistemlerine yeni seçenekler

Commvault, kullanıcılarına servis sağlayaacağı yeni çözümleri ve alternatiflerini genişletiyor.

IDC, 700’den fazla Commvault müşterisi ile yapılan son araştırmasında verimlilik artışını onayladı, Commvault Software kullanıcılarının kurtarmayı hızlandırarak, sistemin devre dışı kalma süresini azaltarak ve veri yönetimini iyileştirerek, BT, personel ve organizasyonel verimliliğini artırabildiğini rapor etti. Commvault müşterileri özellikle, yedekleme, snapshot’lar, bulut konfigürasyonu ve bulut veri yönetimi, DR ve keşif için BT fonksiyonlarına haftalık olarak ayırdıkları yönetim süresini yarıya indirdiler.

Çalışma, Commvault’un müşterilere, opex ve capex’in azaltılması da dahil, ortamlarını basitleştirmelerine yardım ettiğini rapor ediyor. Commvault müşterileri, hem taktik hem de stratejik açıdan riski —sistemin devre dışı kalması, veri kaybı ve kurtarma hızı açısından— azaltma ve verimliliği artırma yeteneklerindeki değerden bahsediyorlar. Örneğin IDC’ye göre Commvault müşterisinin değer kazanımları şunları içeriyor:

Veri altyapısına, yazılımlara, servislere ve mevzuata uyuma yapılan yıllık harcamalarda  %42-52 azalma
Bulut, felaketten kurtarma, yedekleme, snapshot’lar, keşif, raporlama ve script’lere haftalık olarak harcanan yönetim saatlerinde %47-62 azalma
Sistemin plansız olarak devre dışı kalmasında %55 azalma
Exchange, Oracle, SharePoint ve SQL’in yanı sıra mesajlar, dosyalar ve VM’ler için ortalama kurtarma süresinde %67-68 iyileşme
Koruma, analitik, şifreleme ve raporlama için veri kapsamında %66-217 iyileşme 

Son yeniliklerin arasında şunlar var; genişletilmiş hypervisor desteği, ticari donanımda dağıtık bir depolama seçeneği, Commvault Data Platform’a açık erişimi genişleten yeni API’lar ve Commvault IntelliSnap ekosistemi için genişletilmiş kapsam ve destek. Yeni özellikler, şirketin entegre çözümler portföyündeki -- Commvault Data Platform, Commvault Software ve Commvault servislerini içerir -- son yenilik dalgasının bir göstergesi. Commvault çözüm portföyünün onbirinci sürümü ilk kez 2015 Ekim’inde çıkarılmıştı. 

reklam

Yorumlar

Yorumunuzu yazın

Yorumunuzu bizimle paylaşabilirsiniz

GÜNCEL İÇERİKLER
reklam

Popüler İçerikler

reklam